reakce na článek Dnešní ideál krásy ze serveru krásná.cz

27. června 2011 v 20:11 | vm |  style
Tak tohle snad není pravda!
reakce na článek: http://krasna.nova.cz/clanek/gabrieladolezalova/dnesni-ideal-krasy.html

Všude dnes můžeme dočíst o tom, jak jsou dnešní modelky vyhublé, postrádají ženské rysy a v důsledku toho, co veřejnost (ne)chce vidět na módních molech některé z nich dokonce i umírají. To je bohužel pravda. Ovšem to, že snad až na pár výjimek chtějí být všechny holky hubené, je důsledkem právě toho, že tyto hubené, někdy až vychrtlé modelky na nás koukají z každého filmu, seriálu, ale i z denního tisku. Jsou prostě všude. S tím vším bych souhlasil.

Ovšem odstavec, ve kterém autorka tvrdí: "...Chtěla jsi nebo chceš být modelka? No, i mně by se to líbilo, přiznávám, ale pokud to znamená mít takovou postavu, tak se kariéry tohoto druhu raději vzdám. Vážím 50 kilo a to kdybych řekla v nějaké modelingové agentuře, tak to zřejmě považují za sprosté slovo a nazvou mě tlusťoškou a rychlostí světla mě vyhodí ze dveří! O tom nepochybuji..."

se mi zdá poněkud přitažený za vlasy a stále si nejsem jist, zda jde jen o nadsázku, či je celý odstavec myšlen naprosto vážně..
Stejný problém mám i u předposledního odstavce, kde nám autorka sděluje, že:
"...Kdo vůbec určil již zmiňovaný vychrtlý ideál? Módní návrháří? Koketuji s myšlenkou, že chtějí ušetřit na látce a celkově na kompletním materiálu. No, a pokud modelky naženou řekněme do autobusu, také ušetří, protože na jedno sedadlo se bez problému vlezou dvě..."
Pevně tedy doufám, že tyto dva odstavce byly napsány s (lehkou) ironií.


Na druhou stranu ale všichni musí přiznat, že jsou na světě i herečky, či jiné celebrity, jejichž postava není "kost a kůže" a těch je na světě nejvíce. No a v neposlední řadě máme ještě hvězdy, jejichž těla jsou poněkud větší. To ovšem neznamená, že jsou horší. Naopak. Většinou jsou tyto osobnosti velmi pozitivně naladěné a dokáží si dělat legraci samy ze sebe. Například taková Oprah Winfrey.. Pro mě osobně jedna z největších osobností současnosti..


Oprah sice shodila velkou porci kilogramů ze své váhy, ovšem dříve patřila mezi ty, jejichž tělo nebylo objektem závisti ostatních žen. Jenže u Oprah nikdy nešlo o tělo, ale o její duši..


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Shara | E-mail | Web | 10. července 2011 v 17:58 | Reagovat

Souhlas s Tebou ;)
I když, co se týče toho modelingu (mám snahu se ho zastávat). O modeling se zajímám nějaký ten pátek a s pár lidmi z branže jsem se už taky setkala. A opravdu v ŽÁDNÉ modelingové agentuře nechtěj holku, která je kost a kůže. Spíš jde o celkové rysy, ne o váhu ;)

2 vm | Web | 10. července 2011 v 18:19 | Reagovat

to je názor autorky článku, ze kterého cituji, já ho nezastávám:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama