Vesmír

13. června 2011 v 17:32 | vm |  everyday life
Místo, o kterém toho víme tolik a přitom skoro nic. Místo, které je naším domovem, ale přesto jej známe tak málo, jako by se nás netýkal.
Můžete namítnout, že je mnoho věcí, které o vesmíru víme, ale stále tu je X otázek, na které nedokážeme odpovědět. Já se nechci pokoušet o podání odpovědí na tyto otázky, protože nejsem odborník na astrofyziku ani nic takového (zaplať pánbůh..). Ani nechci pokládat ty otázky, o kterých jsem výše mluvil. Protože bych stejně odpověď, alespoň s nejvyšší pravděpodobností, nedostal..V každém případě bych chtěl napsat, že vesmír je jedna z nejdiskutovanějších "věcí", které nás obklopují..Například o velikosti vesmíru mluví již celé generace. Spory jsou vedeny o tom, jestli je vesmír nekonečný, nebo ne. Můj názor je (resp. spíš není..:D ), že nemůže být konečný, protože co by mělo být za ním? Ovšem jak bych pak mohl říct, že vesmír je nekonečný, když ani nedokážu říct, co to ta nekonečnost vlastně je (pokud by letěla raketa s neomezeným množstvím paliva, kam by doletěla?) Ale já věřím tomu, že vesmír je konečný a je jen součástí něčeho většího tak, jako je například Země součástí vesmíru.

Já osobně se asi nechci dozvědět, jaký vesmír je, protože pak bych už třeba nemohl vést tyto debaty se svými přáteli..
:D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 fuuunnny | 13. června 2011 v 22:07 | Reagovat

Vesmír někde končit musí. A asi tam poletím a poletím tak dlouho, dokud neumřu :) A tím se prokáže, že je konečný. Protože kdy Fany umře, svět taky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama