rybaření

8. července 2011 v 22:35 | vm |  everyday life
8. 7. - kdybych byl malé dítě, byl bych šťastný, že za 20 dnů budu mít narozeniny.
Šťastnej jsem ale z cela jiného důvodu. Celý dnešní den jsem strávil v kanceláři, kde bylo 2O°, zatím co v Brně bylo prý kolem 30°.. Foukalo mi na záda, ale nenastydl jsem. Bohudík. Vlastně.. "Naštěstí". Jsem přece ateista a tak nebudu připisovat bohu cokoliv, když v něj nevěřím. Ale o tom dnes vůbec nechci psát!

Poté, co jsem dorazil domů, jsem se dohodl s tatínkem, že pojedeme na ryby. Nebyl jsem na rybách už moc dlouho, takže jsem byl celý šťastný, že si to zase zkusím. Dřív jsem rybařil celkem často, ale škola je žrout volného času.. Vlastně jsem byl šťastný jako malé dítě, které se těší na své narozeniny..

Nachystali jsme si s tatínkem věci na ryby a maminku jsme hodili na nákup. Odjezd se opozdil kvůli nepříjemnosti, která se stala našemu pejskovi - měl epileptický záchvat. Štěstí v neštěstí je, že už je na ně celkem zvyklý. Ale statečně jej přežil a my jsme se vydali na cestu. Maminku jsem vysadil před obchodem, kde nakoupila nějaké dárky či co..

Když jsme přijeli k rybníku, docela mě překvapilo prostředí.. Krásný rybník, v jehož okolí stojí cementárna a cukrovar. Neboť je to cukrovarský rybník. Vlastně možná dokonce i Cukrovarský rybník.. Nestrávili jsme zde ani hodinu a mně na háčku visel první kapr (43cm bez přehánění.. pokud bych použil typickou rybářskou míru, tak měl tak 251cm). Po něm jsme postupně ulovili další 4 kousky, které jsme ale milosrdně pustili zpět. Nedlouho po nich se ale na kukuřici chytil další nenažranec (44cm), kterého jsme již nemilosrdně zahubili. Sbalili jsme si svých 6 švestek a 2 kapry a jeli jsme domů:)

Tam nás čekal naprosto uzdravený pejsek a maminka, která sice byla šťastná, že máme dvě rybičky, ale "kdo to má kuchat?!", žejo.. :))
Alespoň už víme, co budeme zítra večeřet:) grilovaný ryby miluju!!

A takhle bych zhodnotil, jak zajímavý byl můj den "běžný" a rybářský. Vidíte ten kontrast? Miluju rybaření!!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama