Prosinec 2011

PF 2012

31. prosince 2011 v 11:49 | vm |  everyday life

Ahoooj, konečně jsem se sem zase jednou dostal:))
Měl jsem toho teď vážně moc - pracoval jsem. Ale práce to byla parádní. Pokud jsem to ještě nepsal, tak jsem se staral o mladej rakouskej hokejovej nároďák. Práce to byla super, německy jsem mluvil skoro pořád a všecko bylo vlastně bez problémů. Vlastně se stalo i pár hodně vtipnejch věcí. Třeba když včera jednomu klukovi narazili páteř (to ještě není to vtipný!!!) a já jsem s ním byl na ošetřovně a pak jsem to šel říct jeho trenérovi, že teda tenhle kluk už hrát nebude, a že se šel klouzat. Chtěl jsem říct sprchovat. No a kamarád to říkal dalšímu trenérovi, že ten kluk má tu páteř naraženou a trenér se zhrozil a povídá: "Zlomenou?!" Občas jim to prostě moc nemyslí, to se musí nechat.
Noooooo a teď už akorát popřeju hodně štěstí, peněz, lásky, zdraví…
"A o tom si budem povídat přeci.
A kdy?!¨
A kdy? No zase příště, teď vypněte nás prosím, ať nebolí Vás hlova!"
(jak jsem vyjmenovával vše to, co Vám přeju tak jsem si nemohl vzpomenout na intro Kostiček - mimochodem smrt Moudronosovi, kterej nahradil Kostkáče !!!!!!…)
Takže PF!!

back from Xmas

26. prosince 2011 v 18:49 | vm |  everyday life
Ahoj!!
Tak jsem se sem konečně dostal.. Musím se Vám pochlubit, co všechno jsem stihl během těch pár dnů, po které jsem sem nemohl. Naposledy jsem psal o čtvrtku, že? Pak jsem vlastně ještě přidal dva články s tím, že v jednom byly ty vánoční písničky a ten druhej byl -na Vánoce naprosto nehodící se- příběh :D
Nicméně - k věci... Letošní Vánoce se dost vyvedly - to musím uznat. Ale nejde jen o dárky! Jde o všechno ostatní. Prostě musím uznat, že letos jsem si je vážně užil!! Hrooozně moc jsem se přežral, takže teď se ani nevejdu do dveří, a když si lehnu do postele, tak půlku břicha mám na zemi. To mi trošku vadí!! Ale žrát chci dál. To mě baví.
K dárkům: nechci se tady nijak vychloubat ani nic takovýho a zároveň nechci dělat nějakej žebříček, aby to nevypadalo, že nějakej dárek se mi líbil víc a nějakej míň. Takže namátkou: Dostal jsem Texas Hold'em sadu (karty, žetony a plátno), termohrnek Starbucks (ze kterýho nic nevytčeče ani když s ním šejkuju jako blázen), gel na vlasy, gel na holení, holící strojek, tričko, mikinu, svetr, čokolády a… od tatínka jsem mimo jiné dostal drtičku na hulení. To prostě nepochopim!!:D A pak jsem ještě během asi tří dnů slyšel tak 5 narážek na hulení, jako kdybych já byl nějakej feťák:D a to teda nejsem!! :))
Jinak nic moc novýho asi není, akorát zítra se uvidím s Péťouu* a pak se tu budu 3dny starat o rakouskej hokejovej tým kluků (cca 13letejch) a pak už bude Silvestrrr!!! Na ten se celkem těším, protože nemám v plánu nějakou divokou párty, ale něco klidnýho v rodinným kruhu. Asi tak po pěti letech… konečně zase jednou klídek:))
A Vaše plány na prázdniny…?

Fear

24. prosince 2011 v 1:11 | vm
Vím, že jsou ty Vánoce a tento příběh se sem moc nehodí, ale teď v noci jsem měl prostě potřebu něco napsat. Takže v celém článku si můžete něco přečíst...

Christmas time

23. prosince 2011 v 13:06 | vm |  music
Né!! Musím si uklidit pokoj:D
A v rámci snahy o odložení úklidu jsem se rozhodl, že vyberu 5 nejhezčích Vánočních písní, který znám:))

1) Václav Neckář - Půnoční
2) Wham! - Last Christmas
3) Train - Shake up Christmas
4) Twelve days of Christmas
(je tam chyba v textu, místo 'said' má být 'sent', ale to je snad jasný:D...)

5) Coldplay - Christmas Lights
Jó, vím, že tam není nic novýho, jenomže.. mně se prostě líběj:)
... No a teď jdu vážně uklízet:// tak zatím)*

Thursday

22. prosince 2011 v 22:52 | vm |  everyday life
Dnešní den se nesl ve znaku Akademie GNP neboli Akademie Gymnázia Na Pražačce. Tato se koná každý rok poslední den před prázdninama v žižkovském (retro)kině Aero. A ačkoliv samochvála smrdí, letos se akademie velmi vyvedla. Z původních strachů, že neseženeme dostatečný počet vystoupení resp. krátkých filmů sešlo a všechny scénky, filmy a taneční kreace opravdu zaujaly. Mě osobně nebavily dvě vystoupení. Ale možná jen proto, že byly taneční a já tyhle kreace fakt nemusím. Jasně, některý tance jsou fakt zajímavý, jenomže co můžete mít z toho, když tancujou lidi, který fakt nemůžete vystát. Například jedna aktérka se mi vryla do paměti na výletě do Pompejí, o kterém jsem Vám psal.
(Vzbudila mě její hádka s jedním takovým troubou. Řvali na sebe v lůžkovém autobuse a hádali se o tom, jestli je přínosnější rasismus či komunismus. Rasismus nemusím, ale komunismus nesnesu. A proto mě štvala víc ona než on. Navíc ten trouba si kvůli mně vždycky povídal se svým kamarádem o Pokémonech jen proto, abych já usnul. O to jsem je požádal a oni mi vyhověli :D… protože pokud nemůžete usnout, není nic lepšího než si začít představovat pokémony - k tomu ale potřebujete někoho, kdo je zná a zná jejich dovednosti a to oni znali. Tak jsem toho využil.) Takže proto mě to nebavilo. Ach ty předsudky..
Ale zpátky k věci :D… Psal jsem, že sem hodím odkaz na to naše video - ještě není na Youtube, ale hned, jak tam bude, dám to sem. Myslím, že můžu říct, že docela sklidilo úspěch, ale nechci nás tu nějak vychvalovat, nicméně to budete moci posoudit sami:))… Celkově bych Akademii hodnotil opravdu výborně. Až na začátek, kdy nastala obrovská tlačenice nižších ročníků kvůli bojům o místa k sezení, která byla poněkud omezená. "Zlatým hřebem" chování těch malejch dětí bylo to, když byla držena pietní minuta ticha za Václava Havla, kdy se asi 15x ozval zadržovaný "výbuch smíchu". Kreténi. Snad budou pykat!!:)) *spiklenecky se směje*
Já jsem samozřejmě Pétě podržel místo, protože jsem byl na Akademii už od rána kvůli nacvičování:) No a po Akademii jsme s Péťou strávili celý den. Celou dobu jsem se cítil jako v ráji. Prošli jsme si romantickou Prahu, na Pražském hradě jsme shlédli čistě náhodou přehlídku vojáků s vojenskými prapory (spíš jsme to jen zahlédli), ve frontě na poslední rozloučení s V. H. jsme viděli Radima Fialu s dcerkou:D..(Radim Fiala)
s Péťou jsme si koupili Kid's Box v KFC kvůli parádní hračce. Chtěli jsme lva, ale dostali jsme psa. Tak jsem to vyměnil, ale dostali jsme lva bez očí, čehož jsme si všimli moc pozdě, takže já je ještě musím domalovat a nesmím to zkazit, takže stresy!!:D Nakonec jsme zakotvili ve Starbucks, latté teda jako nic extra:/..
tam jsme si předali dárky a v půl devátý večer jsme se rozloučili. Už teď se mi stýská:/ No a jsem unavenej jako blázen, takže už půjdu spát.
Dobrou!
P.S. omlouvám se, že je to tak dlouhý, ale i tak jsem stihl napsat jen zlomek. každopádně Merry Xmas!♥

mon&tue

20. prosince 2011 v 19:24 | vm |  everyday life

Monday & tuesday
No to teda máme dva dny:/
Včéra jsme měli první dvě hodiny německej seminář, což bylo fajn. Teda až na to, že mi byl rozbit mobil:D Půlka displeje si řekla, že prostě nebude fungovat. Tak jsem to byl dneska reklamovat. Uvidím, co s tím udělají, no..
Jinak se toho teda zas až nějak moc hroznýho neudálo. Vlastně teda - ještě k tomu Havlovi. To, že se u nás na škole a ještě minimálně na jedný, co je poblíž tý naší, objevily nápisy: "Lhář č. 1 už je v pekle" a "Konečně je v pekle, parazit" - mi přijde až tak neuvěřitelně hloupý (a autor musí bejt naprostej kretén), že jsem sám sobě namlouval, že se to týká něčeho jinýho. Ale čeho asi? Autora těch vět bych rozkopal, zašlapal, vyhrabal, zahrabal, vyhrabal, rozšlapal, zapálil, uhasil, rozřezal, nakopal, zakopal, vykopal, překopal. Tohle všechno zaživa a pak bych ho pomalu zabil. :D (au!!)
Jinak ve škole dneska na pohůdku, nic zvláštního se nestalo. Joo a jen tak pro pobavení - abyste viděli, co mi můj milovaný operátor nabídl jako náhradní telefon za to, že se mi ten od nich rozbil (naštěstí bych ho měl mít jen po dobu opravy toho svýho..)

(mimochodem, on není černobílej, ale je prostě hrozně na hovno:))…)

Jó - ve čtvrtek máme školní akademii (nevím, jestli je to běžný jev či nikoliv), ale jde o to, že ta naše je vždycky v kině Aero (asi to nikdo neznáte - je to takový super retro kino) - nó a já ještě se dvěma klukama jsme natočili krátkej film, ale nesmí se objevit na netu před tou akademií, takžeee po tý akademii Vám ho sem dám, abyste se mohli podívat, jací jsme tvořiví umělci:D
A teď se jdu koukat na Útěk z vězení :D :D…
Jinak dneska určitě ještě něco přidám, už mám zase čaaas:))

Pan Václav Havel

19. prosince 2011 v 18:58 | vm |  everyday life

Václav Havel

* 5. 10. 1936
† 18. 12. 2011
Už jste to určitě někde četli nebo slyšeli..
Jen blázen nebo idiot by mohl tuto zprávu považovat za šťastnou. Jak už bylo z několikerých úst řečeno, s panem Havlem odešla velká část současné mravnosti. Nicméně, já se tady nechci pouštět do nějakých úvah či snad hodnocení. To mi vůbec nepřísluší. Vždyť já jsem se narodil v roce 1992. A právě to je jeden z důvodů, proč mě zpráva o odchodu jistě jednoho z největších Čechů nezasáhla tak, jak by možná měla. Jenomže já jsem zkrátka nebyl u toho, když napomáhal pádu komunismu u nás a zasadil se o vznik České (potažmo Slovenské) republiky. Možná to zní poněkud vandalsky nebo sobecky - jenže je to prostě tak a já si pana Havla pamatuju už jen jako prezidenta ČR. A vzhledem k tomu, že si nepamatuju vážně nic z dob komunismu, tak mi stav republiky s panem Havlem v čele, připadal vždy běžný.. Samozřejmě, ztráta je to obrovská a to nejen pro náš národ, ale právě proto, co všechno pro náš národ pan Havel udělal a obětoval, si teď zaslouží nerušený odpočinek - tak mu ho dopřejme.
Budiž mu země lehká.

scola light

14. prosince 2011 v 15:08 | vm |  style
Haha, dneska jsem byl ve škole čtyři hodiny.
(je mi jasný, že si teď říkáte, že to není fér..)
A víte co? Mám ještě jednu zprávu.
Zítra tam jdu na hodiny tři! :D To ani nemá smysl, abych tam chodil. Jenomže - já jsem pilnej student, takže tam půjdu. Takže tolik k zítřku.
Jinak teda dneska byl fajn den. Ráno zeměpisnej seminář, kde jsme celý dvě hodiny poslouchali referát o dopravě ve světě. Pak jsme měli češtinu, kde jsme půlku hodiny poslouchali referát o jedný knize a druhou půlku nám zní paní profesorka četla. Bohužel - soustředil jsem se na jiný věci - prostě mě to nezaujalo. No a poslední hodina byl děják. Ten byl celkem fajn, dokonce mi i prošlo pár "vtipnejch" připomínek. Jako třeba ta, když se nás profesorka zeptala, jestli jsme někdy dělali na výtvarce něco (bohužel na název si nevzpomenu), tak jsem odpověděl, že to jsme asi nedělali. No a když nám řekla, jak se to dělá, tak jsem jí říkal: "Jo tohle, no to jsme dělali.." A prostě nepochopim, čemu se někteří smáli. Vždyť to nebyl pokus o vtípek ani nic. Akorát jsem si prostě neuvědomil, že ta metoda se jmenuje zrovna tak. Teď jsem asi tři hodiny doma, spočítal jsem pár příkladů z matiky a za chvíli odcházím - jdu do divadla Viola na Příběhy ze Starého zákona. Tak jsem na to zvědavej.. Prej by to mělo bejt vtipný. No, uvidíme..
Mimochodeeem, zase jsem se dal na to super mega ultra umění.


X-mass, tapes, books etc.

13. prosince 2011 v 15:45 | vm |  everyday life
Omlouvám se, omlouvám se, omlouvám se!!
Včéra jsem chtěl doplnit nějaká ta videa, bohužel jsem to nestihl. Nicméně dneska mám čas, tudíž to napravím:). Mimochodem, dneska jsem si zahrál na Ježíška a koupil jsem sestřičce dárek. S téměř 1000% jistotou vím, že sestřička tady ještě nikdy nebyla, takže sem klidně můžu dát fotku a nemusím se bát, že by jí našla. (Pokud tu náhodou jsi, tak se nekoukej dolů, protože tam je ta fotka.) A byl bych rád, kdybyste mi, holky, napsaly názor. Jestli se Vám líbí a jestli myslíte, že jí udělají radost. Pokud byste je nějak zavrhly, měl bych ještě čas koupit něco jinýho, že..:D
Dále bych chtěl popsat, jak jsem doma hledal MC kazety (ano - ty, na které byla dříve zaznamenávána hudba), ale bohužel jsem jich moc nenašel - jen dvě. Dlouho jsem doma hledal, kde bych je mohl přehrát, a protože jsem to nechtěl poslouchat v kuchyni, kde je jedno rádio, který je ještě umí přehrávat, byl jsem s tím v obejváku. Bohužel jedna z nich byla poznamenána mým experimentem, kterej jsem jako malej kluk provedl - přejel jsem to magnetem. Takže to nebylo moc k poslechu.. (pokud jste to nezkusili, zkuste to, je to super!!:D…) No a ta druhá? Na ní byly ty nejlepší pecky jako Global Deejays a podobný. Docela bombasáda! Tu přejetou jsem vymotal a docela mě překvapilo, jak je ta páska dlouhá:D Udělal jsem s ní pár super ultra mega uměleckejch fotek:
(já vím, že to není super ultra mega umělecký, to byla tak trošku ironie, víte? ach jo..)
No a nakonec teda přidám jednu písničku, se kterou by mě asi většina lidí poslala do prdele. Ale mně to je celkem jedno, mně se prostě líbí. A navíc - Sněženky a machři, že..
Takže ta je tady:

No a já se teď jdu učit.
(přestaňte se smát. Fakt se jdu učit!!)
Jó a ještě tohle jsem chtěl říct!! Dočetl jsem tu Němou barikádu. To Vám doporučuju. Ačkoliv je tam jedna povídka, kterou jsem kousal asi týden, tak ty ostatní jsou super. A i pokud nejste zdatní čtenáři/zdatné čtenářky, tak věřím, že tohle nebude problém, protože jsou tam krátký (fakt čtivý) povídky. Průměrně tak o 15 stránkách asi.. A už tady mám nachystanooou, nachystanooou (nemůžu si vzpomenout)... Jo!! - Kuře melancholik. Ale teď se jdu učit!! (to už jsem psal) připadám si jako na drogách - jsem nějak mimo. Ale na drogách nejsem!

có?!

12. prosince 2011 v 17:22 | vm |  everyday life
Guten Tag! Teda, pardon..
Dobrého dne!
Tak mám za sebou ústní část zkoušky. Teď už budu jenom čekat na výsledky, jestli jsem ty zkoušky udělal, nebo ne.
Konečně se s tím ale už nemusím stresovat. Teď už to prostě není na mně:)
To je jedna věc. A ta druhá je, že... No, vlastně nevim:D
Zase jsem sem přišel jenom proto, abych se svěřil se svejma trápeníma. Před chvílí jsem se vzbudil, což znamená, že mám takovej pesimističtější pohled na svět než bych měl, kdybych nebyl před pár chvílema probuzen. A proto se mi možná zdá celej svět takovej divnější. Jenomže prostě já nevim, co se to děje. Teď tady píšu, jako bych byl nějakej smutnej, ale není to pravda. Tohle by se vlastně dalo zařadit k minulýmu tématu týdne:D Prostě nemám špatnou náladu, tak nevím, co to tady zkouším s pesimismem!! Během dneška chci přidat pár písniček, co jsem si teď zamiloval:))