Leden 2012

street beliefs

30. ledna 2012 v 23:25 | vm |  beliefes of the street

Beliefs of the street

Přidávám novou kategorii, protože myslím, že takovýhle názory bych neměl cpát do "Everydaylife", protože tohle prostě nejsou všední názory.
A hned bych připojil první názor, ten stěžejní, který mě vedl k založení týhle kategorie:)
Dneska jsem šel na Hlaváku z tramvajový zastávky na nádraží (potřeboval jsem do tamějšího Luxoru). A nebyl by to Hlavák, abych tam nepotkal socky a smažky. No a právě, když jsem se velkým obloukem vyhejbal cikánskejm smažkosockám, tak jsem zaslechl to největší moudro.
"Kámo, ten borůvkovej koláč byl výbornej, akorát ty borůvky kolem něj asi jen tak proběhly."
:D
Vůbec nevím, co to mělo znamenat, ale v tu chvíli mi to přišlo naprosto přesný vystihnutí dnešní doby, kdy se každej snaží šetřit na ostatních, hlavně aby zbylo na něj. Možná by se lidi měli zamyslet, jestli občas není vhodný pár těch borůvek (ať už zastupují cokoliv, občas pár korun, jindy jídlo a někdy zase třeba lásku) věnovat ostatním..
Takže příště, až budete péct borůvkovej koláč, myslete na ostatní!!:)

ta potřeba něco vymslet...:D

29. ledna 2012 v 22:29 | vm |  everyday life

Básničky. Anglicky? né!

Mám strašnou chuť psát básničku,
ale anglicky.
Námět není problém,
spíš se bojím, že neumím dostdobře -
anglicky
- na to, abych psal básničku.
Vlastně se toho nebojím,
spíš se snažím předejít -
trapnýmu okamžiku,
kdy by někdo napsal -
proč píšeš básničku anglicky,
když neumíš….anglicky?!

Básnička. Německy

Hallo,
Ich bin 4 Jahre alt.
Ja, ich muss sagen -
mir ist jetzt ganz kalt.
Tschüss, ich muss schon gehen.
Znáte tu potřebu něco napsat, ale naprosto nevíte co? Tak to se mi právě stalo. Každej normální člověk by asi v tuhle chvíli udělal: ctrl+a -> "delete". Ale já ne, protože Vám chci ukázat, že tahle potřeba se netýká jen Vás… a občas je škoda, když to smažete, protože ostatní se pak nemůžou zasmát. Vy se teď asi zasmějete, že jsem divnej.. No a co? Já stejně nepotřebuju být normální podle někoho. Protože ten někdo může bejt ještě divnější…
Teď tu na nikoho nechci útočit - to bych si nedovolil, protože nejsem žádnej blbeček. Doufám. Néé, nejsem. Fakt ne!
Dobrooooooooooou!!

Kuřecí řízek vs. EU

29. ledna 2012 v 12:36 | vm |  everyday life

Guten Morgen!


Gut geschlafen?

Před chvílí jsem vstával a teď se musím učit nj:/. Němčinu mám rád, ale né, když se musím učit na úterní test z "Europäische Union und ihre Institutionen". To mě vážně nebaví! Ani dnešní sny si nepamatuju. Ale víte co budeme mít dneska k obědu??……………………………………………………………………………………………………………………………….

Řízky! Kuřecí!! Já už jsem je neměl.. ani nepamatuju. Hrozně se na ně těším, už aby byly..


Mimochodem - vnímáte podobnost mezi SSSR a EU? Postupně se to k sobě blíží. Já osobně jsem proti EU:) jasně, má to výhody, půjčujou nám peníze.. ale my je zase odvádíme do unie.

Unie nám nařizuje, co smíme a co už nesmíme, náš stát je víceméně řízen z Bruselu - je otázkou, jestli je to výhodou či nikoliv, protože naši politici jsou naprosto neschopní, ale…STOP!!


Nebudu si kazit svojí dobrou náladu a chuť na řízky psaním o Unii.


(vlastně budu, jdu se to učit - sakra!! Tak ale nebudu kazit náladu Vám:)…)

sociální sítě? hmmmm, nuda.

28. ledna 2012 v 23:01 | vm |  everyday life

Sociální sítě

  1. alík
  2. ??? (nemůžu si vzpomenout)
  3. xchat
  4. lidé
  5. líbimseti
  6. facebook
  7. twitter
  8. formspring
  9. we♥it
Takhle jsem se vyvíjel (a vyvíjím se) s tím, že poslední tři jsem si založil víceméně proto, abych viděl, jak to všecko funguje. Ze všech zmíněnejch používám už jen facebook a formspring.

Ale k tématu:
Je naprosto zbytečný vysvětlovat, co jsou tyhle sítě zač. Každej má dneska alespoň jeden účet na, ať už jakýkoliv, sociální síti. Jasně, může bejt pár výjimek, který ten účet nemají, ale ruku na srdce - kdo z Vás má v okolí někoho takového?
Vzhledem k tomu, že sociální sítě a internet je ve škole docela častým námětem ke konverzaci (angličtina, němčina), tak bych mohl psát všechny ty věci, co jsme si k tomu říkali, že výhodou je, že komunikace je rychlejší, než kdybychom si třeba psali dopisy, ale na druhou stranu zase už to není ono, protože dopisy mají své kouzlo, a tak dále..
Vlastně se přiznám - nějak nevím, co mám napsat, abych byl originální. Protože všelijaká zamyšlení nad tím, co je na sociálních sítích pozitivní a co negativní už psal kdekdo a tohle téma mi přijde naprosto fádní. I bezpečnost na sociálních sítích je už nuda. I to, že sociální sítě zpracovávají data o nás, která prodávají společnostem a vládám - to je taky nuda, to už každej ví. Nicméně to beru jako jakousi daň za to, že ty sítě můžu využívat. A mazat si kvůli tomu profil? Proč? V dnešní době, kdy jsme sledováni kamerami na každém kroku jsou sociální sítě už jen dalším krokem k tomu, aby o nás bylo zaznamenáno vše - žijeme ve vyspělé kultuře a tohle k tomu prostě patří. I když budu používat internet bez sociálních sítích, budou má data všude. A dokonce i tehdy, pokud bych přestal využívat internet. Všude jsou bezpečnostní kamery, které jsou taky zneužívány k těmto účelům. Takže já a bezpečnost na netu? Jasně, nepíšu všem, kde bydlím a tak.. ale to stejně ještě nic neznamená. Prostě tu "bezpečnost" beru jako daň za to, kde žiju. A moc mě to nesere. Třeba jednou bude, ale teď rozhodně ne. (Omlouvám se za nekvalitu článku, ale fakt nemám pořádnej nápad)

Prima sezóna

28. ledna 2012 v 15:20 | vm |  books
Prima sezona (J. Škvorecký)
První setkání s touhle knihou - jejíž děj se odehrává během druhý světový války (spory mezi Čechy a českými Němci) - proběhlo, když nám jí četl profeosr češtiny (někdy v sekundě, tercii..). Četl nám jí proto, že ho moc nebavilo učit (učení měl jen jako vedlejšák, protože jinak dělal třeba atletickýho trenéra fotbalovýmu "A" týmu Slavie:)..). No, ale v tý době mě to tak moc nebavilo - to byly časy, kdy jsem měl "lepší" věci na práci - prostě jsem nečetl. Jenomže když jsem si asi před půl rokem vzal tuhle knihu do parády a začal jsem jí číst, dost mě chytla. Akorát v průběhu celýho čtení jsem si představoval toho profesora, jak sedí na lavici a čte nám to, což mě trochu odvádělo od děje, ale né natolik, abych děj přestal vnímat úplně..
Vzhledem k tomu, že jde o knihu, jejímž autorem je J. Škvorecký, tak je asi víceméně zbytečný zmiňovat, že hlavním "hrdinou" je Danny Smiřický (právě jsem to zmínil, ačkoliv jsem napsal, že je to zbytečný:D..) - no.. naštěstí jsem se v něm nepoznal:D. Člověk prostě musí uznat, že to je smolař jako poleno. Díky bohu nemám takovej vztah k holkám jako on. Můj vztah k holkám je totiž mnohem - když to tak řeknu - čistší:D. Danny prostě ty holky využívá, jenže ony mu na to neletěj. Třeba kdyby to nebyl takovej záletník, mohl by nějakou mít, jenže ony všechny vědí, co je zač. Při čtení Prima sezony se mi stala ale hrozně zvláštní věc. Nebo možná není tak zvláštní, ale mně se teda ještě nikdy nestala. Takže já jí určitě za zvláštní považuju - Postupně se měnil můj obraz Dannyho. Nejdřív jsem si ho představoval jako fešáka, ale postupně, jak ho holky odmítaly jsem úplně viděl, jak se v mých představách mění. Stával se čím dál tím méně atraktivní, chudák :D
Určitě bych toho mohl napsat ještě tak milion, například vypsat všechny holky, o které se Danny snažil a jak to s nimi dopadlo, ale spíš si to přečtěte sami:))
Každopádně Prima sezonu můžu doporučit, přečtený to máte během pár dnů, je to chytlavý a jako takovej bonus - bude se Vám to hodit k maturitě jako blázen :D

hard daaay

28. ledna 2012 v 1:02 | vm |  everyday life

Dneska/Včéra (prostě 27. 1. 2012) se toho stalo tak strašně moc, že to vezmu asi jen v bodech.Ráno - zaspal jsem, ale rodiče mě vzali autem ke škole, takže ve třídě jsem byl druhej!!:D

Dopoledne - test z matiky (nevim, nevim.. ale jedu na to, abych prospěl:D..), test z angličtiny (myslím, že docela fajn..), němčina (super, jako vždycky)

Odpoledne - předtančení - zase jsme nacvičovali a myslím, že super! Dokonce mi už jde valčík, kterej jsem pořádně nacvičoval poprvý. Teda ještě občas něco spletu, ale to se v klídku ještě vypiluje

- po předtančení jsem měl jet za Péťou, ale ještě jí není dobře, tak jsem nakonec nejel, protože při svý imunitě bych byl taky pak nemocnej a bylo by to tak na další tejden, co bychom se nemohli vidět a pak jsou prázdniny, o kterých se možná ani neuvidíme, takže radši počkáme do neděle, a když Pétě bude dobře, uvidíme se v tu neděli.. tak jsem šel s kamarádem na pivo (dal jsem si malý, protože pivo nemám rád a navíc jsem spěchal - dát si malý pivo je ještě větší voser než dát si velký :D)
- pak jsem jel s rodičema domů, kde jsem usnul

- v 8 jsem měl být na srazu lidí ze základky (chodil jsem na dvě - na normální a pak jsem přešel na výběrovou, tak tohle byl sraz tý výběrový) a já blbeček jsem spal a spal, takže mě maminka vzbudila v sedm hodin :D tak jsem se jen oblík, učesal a tak…
- vlastně teda takhle - v osm jsem měl sraz s tím klukem, co jsme předtím byli na pivu, a že se trochu nastartujem a pak půjdem na ten sraz, tak jsme si dali každej pivo (já to svoje nedopil - prostě ho nemám rád!!:D..), rum s kolou a tři kulečníky - vždycky jsem vedl, ale pak jsem prohrál, to prostě nepochopím - měl jsem zkurvysmůlu:)

- pak jsme šli na ten sraz a tam to dopadlo přesně tak, jak jsem čekal. Neměl jsem si s těma lidma co říct, takže jsem asi v jedenáct odešel a domů jsem přijel asi před půl hodinou. Akorát mě překvapilo, co se z těch slušnejch dětí vyklubalo za feťáky :D je to děs, ta dnešní mládež…:D


Tak tohle jsou takový zápisky z mýho dneška/včerejška.
Zítra/dneska během dne přidám knihu!!:D

fuuu these days!!

26. ledna 2012 v 22:18 | vm

Fuuuuuu these days!!

Co je tohle zase za dny?:D
Musím Vám sdělit, co jak začal můj včerejšek.. Jako normálně jsem jel emhádéčkovym busem do školy (to je prakticky záruka nějakýho nešvaru..). Při nástupu jsem viděl, že jsou volný jen tři místa v buse:Tak jsem si sednul na to místo "Já" a jak vidíte, křížem naproti mně seděl "Smraďoch", jenomže když jsem si tam sedal, tak jsem ho ještě necejtil. No a toho, že nevoní jsem si všiml až asi po třech zastávkách, tak jsem si přes nos natáhl bundu.. Za dvě zastávky nastoupila paní a netušíc, že ten chlap je smraďoch si vedle něj sedla. Pak bus jel takovou prudkou zatáčku, takže spící Smraďoch spadl na tu paní, která ho se slovy "Ježiši, fuj!!" (na celý autobus) odstrčila. Smraďoch jako by si toho ani nevšiml, spal dál. A ještě k tomu začal chrápat. Chudák paní vystoupila, asi docela v šoku.. což chápu. Tak to by se ještě dalo tak nějak s úsměvem přežít. Ale to, že pak nastoupily dvě šedesátnice, kamarádky už ne. Hned vysvětlím proč. Začaly se totiž hádat o místo přes uličku, kde už bylo jen jedno. Ale nehádaly se tak, jako to děláme my, když jedeme ze školy ve stylu: "Já si sednu a Ty budeš stát!!". Bylo to přesně naopak. Takže tady je přepis dialogu, který slyšel asi celý autobus:
A: "Ty si sedni."
B: "Né, Ty."
A: "Prosím Tě, sedni si Ty."
B: "Né, já nepotřebuju, Ty si sedni."
A: "Ale mě nohy nebolej, já jsem se dobře vyspala."
B: "Já taky, takže si sedni Ty.
A: "Ale Ty toho máš hodně před sebou, posaď se!"
B: "Né, já fakt nepotřebuju."
A: "To jako budeme obě stát?"
- Já už jsem jel jen asi dvě zastávky, tak jsem se jedný zeptal: "Prosim Vás, tohle se už nedá poslouchat, chcete si sednout?!"
A: "NE!!!!" - s výrazem *jseš debil, kreténe, vole?! Proč bych si jako sedala?*
To mě naštvalo víc, než kdybych dostal pokutu za prošlou Opencard. "tak jděte třeba do hajzlu." Ale mám pocit, že to asi neslyšela..:D

A ještě jeden příběh:

To bylo v úterý po hokeji. Šel jsem v Letňanech do trafiky, něco si koupit. Ale ještě měli zavřeno, ale rolety byly stažený do půlky, tak jsem se naklonil dovnitř a zeptal jsem se: "Prosím Vás, moh bych si už teď něco koupit?"
Prodavačka: "Máme zavřeno!" s výrazem *jseš debil, kreténe, vole?! Máme zavřeno!!*
Já jsem teda věděl, že ještě mají zavřeno, ale nechtěl jsem tam blbě stát nebo se otočit, tak jsem se zeptal: "A v kolik otvíráte?!" "V 10," odpověděla mi. "No, ale to je asi za 9minut" (fakt to bylo asi za 9 minut!!) a otočil jsem se, a odcházel jsem ještě se dvěma kamarádama, co tam na mě čekali. A v tom jsem od prodavačky zaslechl: "hmm, moc vtipný!"
Tak jsem se otočil a zeptal jsem se: " A co je na tom vtipnýho?" A když jsme odešli, říkal jsem: "No, měl jsem jí říct:".. a v tu chvíli jsem chtěl říct buď *Co se Ti na tom zdá vtipnýho, ty krávo?!* (prodavačce) nebo * Co je na tom vtipnýho, vole?!* (kamarádovi) a řekl jsem "No, měl jsem jí říct: Co je ti na tom vtipnýho, ty krávo, vole?!" Takže od tý doby už budu navždy říkat: "A co je Ti na tom vtipnýho, ty krávo, vole?!"
Tak to je asi všeckno, zatím:))
A ještě znova jednu kráááááááásnou píšničku:

Dram on!


hate

24. ledna 2012 v 22:26 | vm |  everyday life
Nesnáším tyhle stavy!
Nesnáším stav, když mám fajn náladu a pak se stane něco, kvůli čemu se cejtím tak strašně frustrovanej, že bych se nejradši zavřel do vypolstrovaný místnosti a skákal bych proti těm "zdem" - mám se totiž moc rád na to, abych sebou mlátil o normální zdi. Zas tak frustrovanej (naštvanej, chcete-li) nejsem. Ale proč k tomu vůbec dojde? Stejně jde většinou o nějaký píčovinky. Přesně, jako se to stalo teď. Vlastně se ani nic tak strašnýho nestalo, ale prostě krev ve mně teď vře jak blbec.
No a já teď (možná poněkud naivně) věřím, že když se vypíšu, ono to přejde. Že se to třeba vypaří. Ale nesmí se to přenést do tohohle článku, takže nejlepší bude, když se to vypaří. Já si ještě otevřu okno, aby ta "zlost" nezůstala u mě v pokoji. A nebo si spíš dojdu pro pytel na odpadky a zítra to vyhodím do popelnice, protože by bylo dost bezohledný, kdybych to jen tak poslal do ulic, žejo.
No, nedá se říct, že by se to nějak extrémně zlepšilo:)).
Néééé, tohle mi taky docela vadí!:D Vždycky, když jsem naštvanej a někomu to začnu vyprávět nebo tak něco, tak se tomu po chvilce musím smát. A stejně je to třeba, když mě někdo štve. Tak já prostě místo toho, abych na něj byl pak naštvanej, tak se mu směju. Vlastně je to možná lepší, než abych se s ním hádal. ("hádat se" je úplně debilní slovo - už jenom ta skutečnost, když se dva lidi hádají, je dost směšná, ale to slovo mi přijde vážně komický)
A jsem zase u toho. Zase jsem psal o vážným tématu a už se tomu jenom směju.
Tak já jdu zase radši spát - dobrou noc!

šťastnou cestu*

24. ledna 2012 v 17:52 | vm

Sakra, vůbec nevím, proč jsem měl potřebu něco takovýho napsat. A vlastně se mi to vůbec ani trochu nelíbí. A je to hrozně napsaný, ale musel jsem něco takovýho napsat. Furt se mi to honilo hlavou, tak jsem se toho chtěl zbavit..


pondělííííí

23. ledna 2012 v 19:05 | vm |  style
Pondělí
Dneska ve škole zase 9 hodin?! fuj!
Ale na druhou stranu musím říct, že se stalo pár docela vtipnejch věcí - například na němčině. Tu jsme měli v takový "učebně", kde jsou stoly spojený do jednoho obdélníku a sedí se kolem nich - sedl jsem si na kratší stranu toho obdélníka, abych seděl přímo naproti tabuli, kde mělo pár lidí od nás ze třídy nějaký referáty. Profesorka si sedla vedle mě, takže jsem si vzal svoje papíry, na který si dělám poznámky a začal jsem si něco málo psát. Když jsem si chtěl dát nohu pod sebe, spadly mi papíry. A naše hodná paní profesorka se ohnula, že mi s tím pomůže. A jedinej papír, po kterým sáhla byl ten, na kterým byl tenhle obrázek:
Chápete?! Jedinej tenhle papír zvedla!!!:D Jediný, co mi problesklo hlavou bylo: "KURVA!!:D"
"To jsem já?" dotázala se, usmívajíc se přitom. "Né, to bych si nedovolil, paní profesorko! To jsem maloval už dřív." Tak se usmála. Pak jsem chvíli přemýšlel nad tím, co se stalo a bylo mi strašně trapně. Pak mě napadlo, že si možná myslí, že ty papíry, co tam mám jsou jen na němčinu, tak jsem to chtěl vylepšit: "Ty papíry nejsou jen na němčinu, ty jsou na všechny předměty!" Tak se tomu zasmála, ale nevěděl jsem, jestli si opravdu nemyslí, že to bylo na ní. A když jsem teď psal ten článek, pro jistotu jsem jí ještě napsal mail, kde jsem to znova vysvětlil:D Protože já nechci, aby na mě byla naštvaná:D Sakra, snad jsem to tím mailem nějak ještě víc neposral:))..
(Ale já jsem tím obrázek opravdu nemyslel jí! Vždyť já jí mám rád:)..)
Jinak se teda nic moc úžasnýho nestalo..
A ještě přidávám jedno video, co jsme natočili s kamarádem:D
Co si o nás myslíte?:D