Březen 2012

shit!:D + veeeeeem's day

31. března 2012 v 20:13 | vm |  everyday life
sh*t!! :D
Přijměte omluvu mou. To, co jsem napsal včéra v noci opravdu nebyl článek hodný toho, aby jej vůbec kdo četl. A naopak ten, který jej četl, si to určitě nezaslouží, neboť zcela jistě neprovedl nic tak špatného, by musel být takto trestán. (konec shitu)
veeeeeem's day
Leč více k tomu už nic, neboť zpětné myšlenky na neštěstí naše rány jedině prohlubují. Vydejme se tedy společně za dobrodružstvími dne dnešního.
Vlastní zádrhel kořeny své má ve dni včerejším. Podívejme se na něj společně…
Včéra jsme byli s Péťou u nás doma, stihli jsme toho hodně - mimo jiné jsme se taky koukali na 'Příšerky s.r.o.', který jsem ještě neviděl. No, ale abych pravdu řekl, moc jsem z toho filmu neměl. Navečer měli přijet rodičovic kamarádi, takže Pétě přišlo divný, aby tu byla, když tu budou oni - nicméně stejně měla být doma tak, že jsme od nás odjížděli dřív, než kamarádi stihli přijet. Poslední autobus, kterým Péťa stíhala být doma včas jsme nestihli - další jel za půl hodiny.. sice jsme ho stihli, ale běželi jsme jako blázni… Když jsme přijeli k Péti domu, vzpomněla si, že se zapomněla podívat, jestli má v tašce klíče, protože je celý den asi neměla. V tašce nebyly, ale doma taky nikdo nebyl. Naštěstí Péti babička bydlí kousek od Péti (vážně kousíneček), takže Pétě půjčila klíče. A protože u Péti doma bylo zhasnuto, šel jsem s ní, abych se podíval, jestli je tam všechno v pořádku, jestli je třeba někdo nevykradl nebo tak. Chtěl jsem se prostě ujistit, že se jí nic nemůže stát. Nakonec Pétě napsala maminka, že jsou v hospodě… Takže jsme od nás nemuseli spěchat a mohli jsme tam být třeba o dvě hodiny dýl! Kdybychom to tak věděli dřív, že..?:)) Když jsem jel od Péti, o minutu mi ujela tramvaj, kterou jsem ještě stíhal bus domů. A další jel, jak jinak, za půl hodiny, tak jsem se prošel nočním centrem a domů jsem přijel kolem půl dvanáctý - a to se mi nechtělo spát, takže jsem usnul asi v půl druhý. A to už se dostávám k věci! - Ráno jsem vstával v sedm, protože jsem šel zase na SCIO testy… hlavně kvůli maturitě z češtiny nanečisto. Tam jsem byl docela unavenej a hladovej, ale pak jsem měl sraz s Péťou, která mi zase doplnila energii…
Toť asi tak vše, teď se jdu učit:/…

ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUVWXYZ

31. března 2012 v 0:37 | vm |  everyday life

ABCDEFGHIJKLMNOPRSTUVWXYZ

ahoj babi, co děláš everyday?
Franto, grupáč!
hovnooooo! i já kolikrát ležel mnoha nestoudnicím okolo prsů.
radši si tu ustel, vole!
Werner, Xaver, Yvetta, Zdeněk… a byl Cecil dobrý erotický frajer?
Gabriel ho i jednou kousnul! moc ne, okoukal prý své tradiční umění vod Werdera, Xavera, Yvetty, Zděnka a Barbory!
Cože?
Debilní ekologičtí frajeři!
grrrr! hodně intenzivní jablečný koláč, lízátko, meloun! opravdu nemáš?


(už jsem unavenej, moc! je to poznat?!:D..)

Bonan tago!!

29. března 2012 v 23:19 | vm |  beliefes of the street

Bonan tago!!

(dobrý den!!)
ĵaŭdo (čtvrtek)… dneska toho asi moc nenapíšu - měli jsme čtyři hodiny - na žádné se nedělo nic zvláštního (až na to, že jsem ráno přišel pozdě do školy) a po škole jsem odjel pryč, do knihovny, kde jsem trávil svůj volný čas, neboť jsem čekal, až skončí škola Pétě.
vlastně toho možná napíšu celkem dost.. městská knihovna ve Školské ulici je ta nejlepší knihovna v Praze! když jsem tam přijel (těsně před dvanáctou hodinou), měli ještě zavřeno - otevírají přesně ve dvanáct. tak jsem se vydal na kraťoučkou vycházku. když jsem došel k prvnímu bloku, zadíval jsem se do výlohy, abych se prostě jen tak na místě neotočil, načež bych se vydal zpátky ke knihovně - to by totiž mohlo působit poněkud komicky (já vím, tím 'čuměním' do výlohy jsem to moc nevylepšil:D…). když jsem se vrátil ke knihovně, stál tam už zástup nedočkavých čtenářů (a teď nic ve zlým, ale vypadalo to jako po ránu před Kauflandem či Lidlem - s tím rozdílem, že před Kauflandem ani Lidlem nečekávají vášniví čtenáři). hned, jak jedna z knihovnic otevřela, namířil jsem si to přesně k těm krásným a superpohodlným křesílkům, co tam mají. naštěstí neměl nikdo jiný něco podobného v plánu, a tak se nekonal boj, jaký po ránech svádějí již zmínění zákazníci již též zmíněných obchodních řetězců. pohodlně jsem se usadil do křesla, vyndal jsem si 'Obsluhoval jsem anglického krále' a ponořil jsem se do Hrabalových řádků..
vlastně toho napíšu hodně! jak jsem si tak četl, popíjel jsem si k tomu kávu (nikoliv z automatu! ne, ani z MC's a dokonce ani z KFC!!), potřeboval jsem si dojít na 'malou'. a jelikož v knihovně jsou toalety zamykány, vydal jsem se za dobrodružstvím - hledat klíč. po chvíli mi bylo sděleno, že je v 'nářadovně' (margo, myslel jsem si, že nářaďovny jsou v tělocvičnách, nikoliv v knihovně). nicméně, vzhledem k tomu, že po knihovně pobíhal mladík, který měl mýt okna, došlo mi, že asi bude vědět, kde je nářaďovna. měl jsem pravdu - vydal mi tedy klíč, ačkoliv toto asi nebylo něco, čím by byl pověřen. došel jsem si teda na 'malou' a klíč jsem mu vrátil. to se stalo asi o patnáct minut později osudné jednomu pánu, který taky potřeboval na malou.
redigovaný přepis rozhovoru pána a knihovnice:
ON: prosím Vás, máte tu klíče od záchoda?
ONA: nemám, bohužel..
ON: aha, tak to tam asi někdo bude
ONA: tak vydržte, prosím
(po chvíli se pán vrací..)
ON: prosím Vás, máte tu klíče od záchoda?
ONA: nemám, bohužel..
ON: tak to už tam je ten pán asi docela dlouho
ONA: tak vydržte, prosím
(po chvíli se pán vrací..)
ON: prosím Vás, máte tu už klíče od záchoda?
ONA: ještě né..
ON: ale já už musím čůůůůůrat, nepůjčila byste mi, prosím, klíč od dámského záchoda?
ONA: no, asi bych neměla, ale tak si je půjčte
ON: děkuju, já už totiž musím čůůůůůůrat
ONA: nemáte zač (usmívá se)
(po chvíli přichází postarší dáma..)
DÁMA: prosím Vás, máte tu už klíče od záchoda?
ONA: bohužel, teď je tam nějaký pán..
DÁMA: já nutně potřebuju, nemohla byste mi půjčit klíče od pánských?
ONA: já je tu nemám, bohužel..
DÁMA: to nevadí, tak já si skočím do MC's
(přichází pán a vrací klíče od dámského záchoda)
...
tohle mi už nedalo, tak jsem se šel zeptat, jestli ten údržbář, kterému jsem vrátil klíč, dal klíče na místo, odkud je vzal. paní knihovnice se šla zeptat, jestli je údržbář nemá u sebe... měl!! takže jsem jim pomohl. ale když jsem si sednul zpět do křesílka, uvědomil jsem si, že jsem poslouchal cizí rozhovor. a to by se nemělo. jenomže jsem díky tomu pomohl paní knihovnici… ponaučení?
poslouchejte cizí rozhovory! někdy díky tomu budete moci někomu pomoct! a jindy je to zase prostě jenom sranda!! :))...
margo, zamiloval jsem si nové slovo - margo!! (margo = na okraj; mimochodem)

wednesday - swan lake(haha)

28. března 2012 v 23:14 | vm |  everyday life

středa

tak to byl krásnej den!! sice mám dvě trojky z češtiny (literatura a didaktickej test), ale co nadělám..? nic. a teď k tomu, proč byl ten den tak krásnej.. ve středu máme s Péťou oba šest hodin, takže jsme se po škole sešli a jeli jsme spolu na Anděla a tam, že si půjdeme někam ven sednout. jel s náma ještě jeden kluk od nás ze třídy, kterej má teď sice holku, ale už jim to spolu vůbec neklape a on má nějakej novej objev. no a právě dneska to chtěl tý svojí (bejvalý) nějak vysvětlil. takže jsme se ho snažili nějak povzbudit a prej jsme mu fakt zlepšili náladu. nakonec jsme s ním i počkali na tu jeho, a když přicházela, tak jsme se 'nenápadně' vytratili.. jak to dopadlo zatím nevím. no a my jsme pak šli s Péťou na nábřeží (na ten správnej břeh Vltavy - pravej - to je ta strana, na který je Eden (Slavia) - na levým totiž stojí toaLetná (sparta) :))…), kde jsme si sedli k vodě a koukali jsme na labutě, povídali jsme si a taaak - vážně romantika:)
teď jsem si vzpomněl, že jsem včéra zapomněl na to, o čem jsem si povídal s Diane(profesorka na ten anlglickej seminář) povídal předtím, než jsem měl ten speech o Shakespearovi! my tenhle seminář totiž mám jednou týdně (v úterý - 7. a 8. hodinu). a ona se mě ptala, kde jsem byl ten týden předtím. tak jsem jí řekl, že nám odpadla 5. a 6. hodina, a protože bydlím hodně daleko, tak jsem jel domů, kde jsem se učil, protože jsme toho měli hrozně moc na další dny ve škole. ona nebyla nadšená, protože jsem jí tím vlastně dal najevo, že její seminář pro mě není prioritou - nicméně to snad v maturitním ročníku ani nemůže moc předpokládat. ale nakonec mi řekla, že je ráda, že jí nelžu a že se jí nesnažím oklamat třeba tím, že jsem byl nemocnej, protože mě ten viděla s Péťou:D ona mě prostě sleduje! jen pro připomenutí - na Valentýna jsem Pétě slíbil, že tenhle seminář zatáhnu, a když jsme spolu odcházeli ze školy, Diane nás taky viděla..:D

Guuuuten tag!

27. března 2012 v 23:45 | vm |  everyday life

Guuuuten tag!

jak jsem v neděli (nebo kdy to bylo..??) psal, že ještě určitě něco přidám, tak to bohužel nevyšlo, takže se v první řadě omlouvám.
nicméně kdyby se stalo něco zajímavýho, tak bych to sem určitě napsal dřív - takže je jasný, že zas tak moc toho nebylo…
i když vlastně… v pondělí ráno jsme měli německej seminář, na kterej jsme s kamarádkou měli mít nějakej 'Vortrag' (přednes, referát) o paní, která se jmenovala Dorothea Christiane Erxleben - byla to první německá doktorka, která oficiálně získala titul. příprava byla docela šílená, protože to je tak prostě vždycky, když si dva mají udělat společnej referát. no, nakonec jsme z toho teda měli dvojku… ale my jsme tam totiž mluvili i o emancipaci žen, a když jsme skončili, tak ta profesorka se s náma snažila diskutovat o emancipaci. a já jsem měl po ránu hodně energie, takže jsem byl aktivní. nakonec mi řekla, že už nemusím nic říkat, že mi stejně dá jedničku za aktivitu, že chce, aby taky mluvili ostatní:D… jenomže tu jedničku mi pak nedala!! to je přesně ta školní demotivace, která mě tak sere! člověk se snaží a je to k ničemu…? tak proč bych se teda měl snažit? když se snažit nebudu, výsledek bude stejnej. (netahejte mi sem svědomí, prosm!)
pak už se vlastně ani nedělo nic moc zajímavýho nedělo. vlastně jo!! v pondělí ráno, když jsem se vzbudil, tak jsem si vzpomněl, že mám mít referát i na němčinu (normální - né seminář!). tak jsem asi 3 minuty rozespalej přemejšlel, jak to vysvětlím, že jsem na to zapomněl a ejhle! vzpomněl jsem si, že máme ten referát na seminář, a že teda pak na normální němčině řeknu to samý. tak jsem ho tam řekl a ta profesorka mě pochválila, že se jí to moc líbilo 'das hat mir sehr gut gefallen, Viktor!" tak jsem jí poděkoval a šel jsem si sednout s jedničkou v kapse!:D no a na závěr týhle série… dneska jsem dostal jedničku z anglickýho semináře za speech o W. Shakespearovi!!:D
jooo, dneska jsem mamince nahrával do mobilu tři alba Těžkýho Pokondra a když jsem slyšel jednu písničku 'pojď na Skype', tak jsem si vzpomněl na písničku, kterou jsem dřív miloval….

sooooooooooooo sorrrrrrrrrrrrry!!

25. března 2012 v 14:46 | vm |  everyday life
sooooooooooooo sorrrrrrrrrrrrry!!
Vážení,
velice se omlouvám za to, že jsem sem naposled napsal skoro před týdnem.
Mám toho teď docela dost do školy, bohužel:/ ale slibuju, že se polepšíím!!
A co se tak za poslední dobu stalo?
No, je toho docela dost:)
Tak například: Včéra se hrálo fotbalový, velký pražský, derby. Slavia X sparta. Před zápasem jsem byl docela nervózní, aby to nedopadlo nějak špatně (vzhledem k tomu, že před zápasem byla Slavia 11. a sparta 1.) - nakonec bylo derby super - výsledek 1:1 je docela super, ačkoliv jsme byli lepší a to nejen na hřišti, ale i v hledišti. sparta nic zajímavýho nepředvedla:)
No, já teď musím jít zase dělat nějaký věci do školy, ale ještě sem dneska něco přidám:))..

What a wonderful day!

19. března 2012 v 23:01 | vm |  everyday life

What a wonderful day!

dneska jsem si na češtině všiml nápisu na lavici "What a wonderful world" a vzpomněl jsem si, jak jsme první rok, co jsme měli našeho třídního (máme ho na angličtinu), zpívali tuhle písničku. a dnešek byl vlastně skoro celej takovej 'wonderful'. ale popořadě…
první takovou předzvěstí bylo, že nám odpadly první dvě hodiny, takže jsem vstával pozdějc, hezky jsem se vyspal, takže jsem po dlouhý době nebyl v pondělí ráno unavenej. třetí hodinu míváme klasicky angličtinu - nic se nedělo, nezkoušel - akorát jsme psali takovej zkušební test z gramatiky, kde jsme si zkoušeli, co nás čeká při maturitním 'didaktickém testu'. to docela šlo, ale musím říct, že se na to ještě budu muset učit - ale tak kdo né? je to přece maturita (fuj!).. pak jsme měli němčinu, na který jsem se oficiálně dozvěděl, že mám jedničku ze slohovky (trénink na maturitu z nj), což mě mile překvapilo, čekal jsem spíš dvojku:D.. potom byla matika - celkem fajn, to, co teď děláme mě docela i baví. no a potom?! dozvídali jsme se známky z testu z literatury - mám dvojku!!:D to je přesně ten debilní systém - když jsem se na předpředminulej test učil, měl jsem trojku - na další jsem se učil víc a měl jsem 4, takže jsem se na ten poslední skoro úplně vysral - a mám dvojku. vzhledem k tomu, že na ten, co jsme psali dneska, jsem se neučil prakticky vůbec, čekám jedničku:D (ironie, bohužel..) pak jsem byl o volný hodině s Péťou - celou dobu jsme se smáli, protože mě učila francouzsky a já jí německy. no a pak už se nedělo nic zajímavýho - akorát jsem byl na fotbale na Slavii (proti dukle - O:O), šílená nuda, ošklivej stadion… prostě jedno velký zklamání. zítra mám hokej, takže už půjdu spát, dobrou!!:)

what’s new??

19. března 2012 v 0:04 | vm |  everyday life

what'snew:

  1. nikdy jsem neuměl pískat na prsty, tak jsem se rozhodl, že se to naučím. už na tom dělám..
  1. taky jsem si konečně ve wordu vypnul funkci, která automaticky mění první písmeno ve větě ve velký. tak nějak jsem si při psaní na mobilu zvyknul, že za tečkou prostě nenapíšu velký písmeno (na těch starejch, co to ještě nedělaly automaticky..). a prostě se mi to líbí víc, než když po tečce to velký písmeno vážně následuje. jasně, když píšu rukou, tak tam to velký písmeno udělám, tam to mám zažitý, ale na počítači se mi víc líbí písmena malá. jó, když píšu nějakou "oficiální" věc, tak taky píšu velký!! ale jinak ne:)..
  1. notebook se rozhodl, že se zase bude sekat při jakýkoliv aktivitě. to znamená, že i teď, když jenom píšu text, se zase začal sekat. nechápu proč? vždyť je kvalitní!!:D
  1. Když jsem byl v létě s rodinkou v Berlíně, koupil jsem si tam obyčejnou plátěnou tašku s motivem Trabantu probourávajícího Berlínskou zeď. Samozřejmě se s postupem času začla trhat. K Vánocům jsem dostal obyčejnou plátěnou tašku s dlouhejma ušima:) s tím, že mi maminka vystřihne ten obrázek z tý starý a přišije ho na tu novou. Dneska to maminka udělala a musím říct, že výsledek se mi vážně líbí. Přišila mi ho tam tmavěmodrou nití(ten obrázek je takovej šedočernej, což tvoří -alespoň podle mě- super kontrast)
  1. Dobrou noc!!

enter, PIN, enter! + summer!!

17. března 2012 v 23:22 | vm |  everyday life

Enter, PIN, enter!

Znáte tu "větu", né?:D Tu, která má tolik ekvivalentů, ale přesto jí slyšíte furt dokola. "Enter, PIN, enter!", "OK, PIN, OK!", "Potvrďte částku, zadejte PIN a potvrďte zeleným tlačítkem!"… Jó, ježiš! Já vím, jak se ta (dámy prominou) zasraná krabička, co strhává peníze z mýho účtu, ovládá! Ale i přesto, jak tu krabičku nesnáším, mě ta věta prostě baví. Pokaždý na ní mám jinou reakci - někdy se usměju, protože mi to už přijde směšný, jindy bych nejradši vzal izolepu a obvázal dotyčnýmu pusu, jindy bych ho prostě jen zastřelil, protože zrovna nemám čas na to, aby mi vysvětloval něco, co by zvládl i negramotnej. Jindy bych tu větu ale zase poslouchal pořád dokola, protože mám dobrou náladu nebo bych nejradši vymýšlel další způsoby, jak by se dala opsat.
/nějak nevím, proč jsem to vůbec napsal, ale už mě to pár dnů lákalo!:D/

Létoooo!!

Ono už je léto? Dneska jsme byli s Péťou na Ladronce - bylo asi 10000°C, tak jsem vzal deku a šli jsme si sednout na trávu (né, nehulili jsme!). Jsem nejšťastnější - akorát mě štve, že ty chvíle s Pett nemůžou být nekonečný! To by byl svět kráááásnej:)). Akorát by na tý Ladronce nemuselo bejt tolik lidííí!!:D
Pohodičkaaaa na Ladronce!!:D
Pett♥

true - false

16. března 2012 v 22:51 | vm |  beliefes of the street

hra na pravdu

lži! hra na pravdu - to je podle mě situace, do který se člověk (ať chce či nechce) dostává celkem často. určitě to znáte i Vy. jednou za čas prostě nastane chvíle, kdy je lepší někomu říct něco, co není tak úplně pravda - ale jen v případě, že to děláte v dobré vůli, jako například, abyste dotyčného nenaštvali či nerozesmutněli. to pak totiž hrajete hru na pravdu, ale v dobrém úmyslu. myslím, že občas je takovéhle řešení na místě - ale jen v případě, že víte, že věc, kterou jste ho "oblafli" ještě může nastat - a to v nejlepším případě co nejdříve. protože pokud na někoho sehrajete divadlo a on mu přijde na kloub, jste takříkajíc v prdeli. on Vám pak už jen těžko uvěří, že jste to dělali v jeho zájmu, protože už jste mu jednou lhali, tak Vám podruhý už věřit nemusí. a ruku na srdce - to se dá pochopit. vžijte se do jeho situace - věřili byste někomu, kdo Vám už jednou řekl něco, co nebyla tak úplně pravda? já teda nemohu s klidným svědomím tvrdit, že bych určitě věřil. minimálně bych nad tím musel hooodně přemejšlet…