Duben 2012

minulostní reindeer

26. dubna 2012 v 16:40 | vm |  everyday life

Minulost

Minulost. Dlouho jsem přemýšlel, jak napsat druhej článek - první se mi moc nepovedl (http://bit.ly/JGRVbc), tak jsem si řekl, že zkusím napsat něco novýho - (snad) lepšího.
Protože jsem si vlastně nebyl jistej tím, jestli jsem si jistej správnou definicí, otevřel jsem si strašáka učitelů, profesorů a dalších učených - Wiki. První odstavec - cituji:
'Minulost je termín, který označuje soubor událostí, které již proběhly. Minulost není ohraničena ani z jedné strany: nemůžeme říci, kdy začala, protože nevíme, kdy vznikl čas; stejně tak se neustále posouvá její konec: chvíle, kdy jste dočetli tuto větu, je již minulostí.'(konec citace)
Musím říct, že ani teď z toho nejsem nijak moc moudrej. Nevím, jestli minulost se prolíná do současnosti tím, že se z ní můžeme, ačkoliv to není pravidlem, poučit - už v současnosti. A nebo je minulost soubor jen toho, co se stalo?
Co se týká onoho ponaučení - to už probíhá v současnosti, ačkoliv se stane minulostí, než bys řekl/a 'švec'.
Je výborný, jak během týhle pseudofilosofický úvahy (která ale neměla být pseudofilosofickou) dokážu zapomenout to, co jsem chtěl původně napsat. Ale bylo to něco ve smyslu toho, že pokud skutečnost, která proběhla a je už tak nějak 'uzavřena', je minulostí a nenavazuje do přítomnosti, pak tak nějak ztrácí smysl.
Z čehož mi vyplývá, že minulost se prolíná do současnosti (a zároveň i do budoucnosti, ale třetí 'dimenzi' už do toho tahat nechci), pak vlastně není pouhou minulostí a tím pádem taky 'tak nějak ztrácí smysl'.
Nicméně - tahle 'úvaha' je pro mne už minulostí. Pokud jste se tím nějak prokousali, tak mi, prosím, napište, co si o tom myslíte, protože já jsem z toho vážně reindeer.

dokončený středoškolský vzdělání

25. dubna 2012 v 19:36 | vm |  everyday life

Tak mám dokončený středoškolský vzdělání!!

Zatím bohužel bez maturity. Doufám, že tu k tomu už brzo přidám. Doufám, že dřív než v září:))… Ale kdyby to nemělo vyjít hned teď v květnu, tak snad v to září:) Ale radši bych teda určitě teď!!
Nicméně, abych se dostal ke dnešku. Měli jsme poslední zvonění. A stala se mi taková 'kuriozita' - teda bylo jich víc, ale tohle už je fakt taková komédie..
Ráno jsem jel autem na Ládví, kde jsem nechal auto, aby se jeho pomocí mohla sestra dostat večer domů. Pak jsem jel busem, a když jsem přijel ke škole, už tam bylo pár nedočkavců z řad maturantů (to bylo asi půl sedmý!!!). Jsme tři třídy - sexta A, sex D (to jsme my!) a 4.AČ.. Kluci z 4.AČ (myslím, ale jistej si nejsem..:D moc je neznám - za ty 4 roky, haha..) měli obstarat hudbu na téma pohádek (v tom duchu se neslo celý poslední zvonění). Bylo super, že 4 první písičky byly ze světa pohádek přenesený do světa dubstepu. Nicméně všechny ostatní neměly s pohádkama už společný ani ň. Jakožto odpůrce dubstepového stylu mě to popudilo:D… ale tak co.
Teď teda k tý kuriozitě… Jako všichni maturanti na poslední zvonění jsme vybírali peníze. A z naší třídy jsme se do toho dali v malém počtu - asi tři skupinky po dvou či třech. Naše skupinka vybrala cca 1000Kč (prodávali jsme dortíky za dobrovolný příspěvek). A když jsme si peníze rozdělovali před rozdáním vysvědčení, přišlo asi 7 zvědavců, kolik z toho dostanou. Samozřejmě, že nic!! Měli taky jít vybírat! Takže my tři jsme si rozdělili po více než třech stovkách. A byli jsme označeni za sobce, hamouny atd. Není to snad jasný, že lidi, co žebrají na ulici, žebrají pro sebe?!:D
Možná to ani není kuriozita, ale mně už to tak prostě v tý naší třídě přijde. Tam už se hledá záminka pro hádky ve všem:))…
O zbytku posledního zvonění (a budou i fotky) se dozvíte snad ještě dneska, maximálně zítra:)To jsou lidi vážně tak debilní?!

23. dubna 2012 v 23:56 | vm |  beliefes of the street

jen těžko pochopit...

Je skoro půlnoc, takže bych si měl jít lehnout, respektive bych se měl kouknout na nějakou filmovou adaptaci jedné z knížek, které jsem si vybral jako 'povinnou literaturu' k maturitě. A to taky udělám. Ale ještě dneska odpoledne jsem si našel dokument ČT(tímto zdravím veřejnoprávní a bohužel také nejubožejší z těch větších televizí, co jsou u nás) 'V očích smrt'…
No a přes související videa jsem se dostal k jednomu, co se jmenuje 'Nehody kamionů aneb jak se dělá smrt'. To video sem nebudu sdílet, abych autorovi neudělal radost tím, že se jeho, a teď dámy prominou - posranýmu-, videu dostane té pocty, aby bylo sdíleno (ostatně - ať si to udělají jiní, ti kteří jsou stejně debilní jako autor..). Ale proč to sem vlastně píšu…
V popisu videa totiž stojí - cituji: 'Nejlepší nehody trucků'
Tak to mi promiňte, ale ten člověk musí bejt kretén. Já bych ho třeba posadil do kabiny nějakýho auta, do kterýho mu takovej truck najede. Nepřál bych mu ani aby umřel, ani aby se mu něco stalo. Jen bych mu přál, ať si jednu z těch 'nejlepších nehod' zažije na vlastní kůži. Třeba mu pak dojde, že to taková prdel není…
Připadá Vám snad na tomhle něco dobrýho, potažmo 'nejlepšího'…?

past - simple, perfect, facebook

23. dubna 2012 v 21:14 | vm |  everyday life

past facebook
(téma týdne)
Minulost, minulost, minulost… Co je to sakra minulost?! Kde je hranice mezi minulostí a přítomností?! Je minulost to, co už není? Ale to co není mě nezajímá. I přesto by minulost měla být něčím, co mě zajímá! A Tebe taky!
Minulost obsahuje kapitoly, který je dobrý si pamatovat a zároveň obsahuje i ty, které by bylo lepší zapomenout. Nicméně zapomenout se neadjí, a tak se z nich alespoň poučme!!
Tak třeba! Když k nám přišel facebook, bylo mi… já nevim - 15? 16? Vím, že ve třídě jsem byl mezi prvníma, kdo měl profil na tý zkurvený socce. Trávil jsem tam fakt hodně času. Vážně moc. A pořád jsem hledal výmluvy, proč tam být. Ale tak co… bylo to něco novýho, tak jsem to žral. To už je naštěstí minulostí. Dneska si připadám jako starej zahořklej dědek, jehož náplní je otravovat lidem život - tedy alespoň ten virtuální. Na facebook chodím akorát kontrolovat zprávy a fotky nebo stavy komentuju jen velmi zřídka, když vidím něco, co mi stojí za to, abych tam těch pár slov napsal. Alee proč ten dědek? Protože když jsem na mobilu, tak sdílím hudbu, fotky (Instagram) a podobný blbosti. Z čehož musej bejt mí 'přátelé' opravdu nadšení. Takže facebook a hodiny na něm je pro mě víceméně minulostí, ačkoliv jsem na něm 'aktivní' v tom smyslu, že sdílím hovadiny (ačkoliv ty fotky nepovažuju zase za hovadiny - čert, aby se v tom vyznal. asi jsem čert, vyznám se v tom, hahaha).
(tak tolik k minulost - facebooku, zbytek příště:))...)

Aerosmith - Dream on

'everytime that I look in the mirror
all these lines on my face gettin clearer
the past is gone…'

Víkend plný rozporu

22. dubna 2012 v 23:26 | vm |  everyday life

Víkend plný rozporu

Páni, to byl ale víkend!! Nebudu psát všechno, co se stalo - to by vydalo na celou knihu. Nicméně alespoň pár řádek by si to zasloužilo. V pátek jsme byli s Péťou u nás, takže páteční odpoledne nejde hodnotit jinak než: 'naprostá bombasáda!!'
V sobotu dopoledne jsem se vzbudil a už dlouho jsem se na nadcházející den netěšil tak moc… Zase jsem byl s Péťou, tentokrát celý den. Až do noci:) Sice u nás nespala, ale i tak jsem si ten den krásně užil. Pak se stalo něco, o čem se tady nebudu rozepisovat, to už je vážně moc soukromý, pardon:)… Ale jen abyste zůstali v klidu - s Péťou jsem pořád ten nejšťastnější a moje city k ní to nijak nezměnilo. Vlastně asi jo. Ale jen a jen pozitivně! ♥
Neděle už byla taková trošku nudnější, protože jsem se ráno vzbudil a musel jsem se učit. Tak jsem si vzal češtinu, protože se mi nechtělo nic moc dělat a začal jsem si číst. Teď čtu Kerouacovo dílo Na cestě. Zatím jsem přečetl jen asi 20 stránek, protože jsem během dne ještě dospával, jedl, dospával a jedl:D No a pak už jsem jel do Edenu na fotbal. Hrozně jsem se zase těšil, protože jsem minule byl s tatínkem, tak jsem nebyl v kotli, ale na hlavní tribuně. A dneska už jsem šel zase do kotle. Přišla taková směšná návštěva… 4600 lidí. To je na SKS kurvamálo!! Byl jsem pořádně naštvanej, protože fotbal byla jedna velká komedie.. ale člověk si aspoň hezky zanadával a místy se i pořádně zasmál. To, že jsme prohráli 0:1 ani snad nemusím zmiňovat (prostě se vyžívám v paradoxech, kdy něco napíšu a vzápětí napíšu, že to ani nemusím psát!). Radost mi teda, co se fotbalu týká, udělala akorát Plzeň, která vyhrála a dotáhla se tak na bod na spartu, která taky prohrála!! Yahooo!!
No, a potom, co jsem přišel domů, tak jsem si zase sedl k češtině. Teď jsem si vypracoval Kytici a před minutou se mi to dostahovalo, takže já tu končím a jdu se koukat na Kytici.

Zatím!!

P.S. pardon, že dneska bez obrázků nebo videa, ale jsem hrozně unavenej. Zítra to napravím:))

School is over!! What about friendship...??

20. dubna 2012 v 23:51 | vm |  everyday life

School is over!!

'Yeeeeees!!' zněla by asi reakce velký většiny těch, kteří by na tom byli stejně jako já. Tedy ti, kterým by dneškem/včerejškem (prostě pátkem) skončila povinná školní docházka. Jasně, ještě budeme mít poslední zvonění, ale to už se neučí. No, jenomže nás pak čekají ještě maturity, takže tím se ruší to 'Yeeeeees!!'… Vlastně tím spíš se nese skrze celou naši třídu 'Do píči, to neee!!' :D… Vcelku oprávněně.
Nicméně, jak je všem dobře známo, každá mince má dvě strany. V poslední době mám totiž docela slušnou 'ponorku'. Prostě, chodit 6 let někam, kde furt potkáváte ty samý tváře, a teď ruku na srdce - jen těžko si můžete oblíbit všechny, je asi trochu moc. Nebo teda zajista né pro všechny, ale na mě je to vážně moc. Navíc ty 'tváře' poznáte ze všech stran - znáte jejich pozitiva, ale bohužel i negativa. Já sám se nepovažuju za negativistu, ale u drtivý většiny mi teď, bohužel, převažujou spíše ta negativa. Na druhou stranu druhé strany mince… když nad tím teď tak přemýšlím… Asi se mi po nich bude stýskat. Ale že bych měl nějakou potřebu scházet se se všema každý den - to snad nikoho ani nenapadne. Možná, že ani každý týden. A možná ani měsíc. Jasně, je tam pár lidí, se kterýma bych se chtěl vídat častěji, jenže se obávám, že na to prostě nebudeme mít čas.

STOP NEGATIVISMU!

Teď se ale musím soustředit na maturitu. Musím se už 'kurvahodně' učit. Takže já to tady teď vypnu a jdu spát:D… Abych měl ráno dost sil na učení. Držte mi palce, ať se na to nevyseru!

Drsnej rozchod v Praze...Váš názor?

17. dubna 2012 v 23:33 | vm |  beliefes of the street

Drsnej rozchod v Praze...Váš názor?

Určitě to znáte. Ovšem pro ty z Vás, kteří si to chtějí připomenout a nebo teda i pro ty, kteří video neznají, přidávám video. Pokud video neznáte, počítejte s tím, že po shlédnutí budete slovíčko 'prosím' takřka nenávidět!
A teď teda k tomu, k čemu jsem se chtěl dostat… Na Youtube (na, s prominutím, sračky jako stream.cz nechodím, takže nevím, jestli i tam. Ale asi určitě..) se objevilo docela dost reakcí ve smyslu 'fake nebo ne?'.
Fake?
Hlavní argumenty pro fake jsou, že ta holka má celou dobu zavřený oči, a že těch pár slz, který jsou trochu vidět, jsou umělý. A taky, že autor stáhl video proto, že tu holku začlo štvát, že jí lidi mají za krávu a tak ho požádala, aby to smazal. S čím ale možná nepočítala (a to teda měla počítat) je, že video mezitím nahrálo dalších 93876409873498634 lidí. Vžijme se teda do situace, že by to byl fake… Lidí, kteří by takový video natočili, třeba proto, aby se stali slavnými, by mi bylo nesmírně líto. Jasně - málokdo by nechtěl být slavný - ale proslavit se tím, že budu nadávat holce do píč, kurev atd. a nebo naopak tím, že budu šest minut říkat 'Ondřeji, prosím!' je docela dost ubohý. Takový slávě bych se teda vyhnul obloukem. A to třeba tisícikilometrovým.
Real?
Já osobně si teda nemyslím, že by to byl fake. V takovým případě se ale člověk musí ptát sám sebe, kdo z oné dvojice je ten 'zlý' a kdo ten 'hodný'. Protože pokud je pravda, že ta holka podváděla, je pochopitelný, že se mu tak nějak 'zhnusila'. Pak je teda přirozený, že už s ní nechce bejt. Na druhou stranu natočit si ten rozchod a pak to dát na Youtube je možná ještě hloupější než natočit něco takovýho jako fake.
Toť teda můj názor. Mimochodem, v komentářích někdo psal, že pár dnů po zveřejnění toho videa si holka smazala facebook a teď je pohřešovaná. Ale tady nevím, co je na tom pravdy. Zkoušel jsem to dohledat na netu, ale nic takovýho jsem nenašel, no…
Každopádně je to teda video, jehož zveřejnění je na každej pád dost hloupý, respektive ubohý.
A co Vy? Myslíte, že je to real nebo fake…??
Edit: Teď jsem našel zprávu o tom, že ta holka je fakt nezvěstná. A ten, s prominutím, idiot draží svoje boty z onoho videa. Tak je to kripl…(http://bit.ly/IVvr8Q)

soooooooooooooooooooooo kiiiiiiss meeeeee!!

16. dubna 2012 v 22:30 | vm |  everyday life


dnešek byl tak nějak ve znaku maturit. a kurva! už se nám to docela blíží:/. nicméně - dneska jsme měli den tak nějak docela na pohůdku.. nejdřív dvě hodiny německej seminář, kde nám byl na minulý hodině oznámen test, tak jsem paní profesorce vysvětlil, že když máme poslední dvouhodinovku s ní, tak že by bylo jaksi nedůstojné, abychom to zakončili testem. no a protože mě má ráda, i když jsem jí občas štval tím, že jsem si povídal a nedával jsem pozor, tak řekla, že si to ještě promyslí, čímž bylo pevně dáno, že psát nebudeme. a opravdu - koukali jsme na film 'Sonnenallee' - do češtiny doslovně (nuceně) přeloženo jako Sluneční ulice (csfd.cz/film/70379-eastie-boys/). Doporučuju - je to taková komedie poukazující na absurdity běžného života ve východním Německu za dob komunistů.
Citát:
A:"Co to je? Přihláška do Strany? Do jaké?"
B:"Do jaké asi? Vždyť je jenom jedna, haha."
I přesto, že jsem ten film už jednou viděl, docela mě bavil. Sice jsem se tomu nevěnoval tolik, jako bych se koukal poprvý (chvilkama jsem koukal, pak jsem usínal, pak jsem si povídal, pak jsem usínal, pak jsem hrál na mobilu, pak jsem usínal, pak jsem se koukal, pak jsem si povídal, pak jsem hrál na mobilu, pak jsem si povídal, pak jsem koukal…). Takže to bylo prostě na pohůdku.
Další hodina byla angličtina, kde jsme dělali maturitní otázky, docela jsem se bál, abych nebyl, ale nakonec jsem nebyl. No a pak přišlo to, na co jsem se těšil nejmíň. Profilová zkouška vyšší úrovně z němčiny nanečisto. Skládala se z otázek, na který jsem měl odpovídat, porovnávání dvou obrázků, kraťoučkej referát o OH a o nejoblíbenějším sportovci, pak tam byl citát, ke kterýmu jsem měl vyjádřit svůj postoj a ten zdůvodnit a nakonec rozhovor. Docela jsem si to povodil a z 39 možnejch bodů jsem měl 33. Takže němčiny se moc nebojím, ale nesmím usnout na vavřínech, že…
Pak byla čeština, kde jsem si dobrovolně napsal slohovou práci (nanečisto maturitní slohovka), kterou jsem si moc nedal, protože jsem myslel, že rozsah má být 180 slov, tak jsem psal hodně stručně a pak jsem zjistil, že rozsah má být cca 240 slov. Ale tak jsem to natáhl a myslím, že v pohodě:)
A při odpoledce jsem koukal na profilovou zkoušku nanečisto ze zemáku. Myslím, že to taky půjde.. ale zase - bacha na ty vavříny!! No a teď se jdu koukat na partičku.
Jo a po škole jsme byli napsat s kamarádem report z hockeyshow, tak Vám ho sem pak hodím, abyste měli přesnější popis. Když jsem sem psal o hockeyshow, docela jsem to přelítl.. tak abyste měli lepší představu, jak to probíhalo:))
Zatím!!

I love one girl but hate a lot of people!

15. dubna 2012 v 23:19 | vm |  everyday life

I love one girl but hate a lot of people!

Dnešek - krásnej, lásky plnej den s poněkud nenávistným koncem. Ačkoliv to nebyla nenávist, jak se sluší a patří…
Začněme tedy tou stránkou pozitivní. Ráno jsem byl probuzen v 8:16, protože jsme šli s rodičema na badminton… Mimochodem, docela mě rozesmál pán, který tam vyčítal svému synovi, že už měli stát pět minut na kurtu a místo toho tady rozvazujou dvojitej uzel na synově botě. Říkal tomu synovi, že 'takhle je to na pikaču.' Jak jsem byl rozespalej, tak mi chvilku trvalo, než mi došlo, že 'to je na píču.' :D… ale tak co. Vynahradil jsem si to na kurtu, kde jsem jednou sice prohrál s rodičema(hráli dva proti mně), ale pak jsem je porazil!! tadááááá!! konečně! Na to, že hraju krátce jsem na sebe byl fakt hrdej:D Potom jsme jeli na nákup, kde jsme koupili 5(!!!) pizz k obědu a ještě třeba asi patery bonbóny, protože třeba Marshmallows byli za 13Kč a kyselý rybičky byly za 7Kč:))…
Doma jsem se naobědval, učil jsem se angličtinu a pak jsem jel za Péťou. Měli jsme sraz v 14:45 na Andělu. Péťa mi chvíli předtím napsala z netu (nemá net v mobilu, takže z wifi), že nestíhá. Tak jsem napsal, ať počká doma, že přijedu až k ní. Když jsem byl před domem, psala mi, že už skoro bude vystupovat. Tak jsem jí zavolal a zjistili jsme, že jsme se někde minuli. Takže jsem jel zpátky na ten Anděl, kde už čekala. Strávili jsme spolu krásný chvíle - ono to totiž jinak ani nejde. Mimochodem - asi se do mě zamiloval nějakej tříletej kluk, co se na mě asi půl hodiny smál a pak si na mě přišel šáhnout!:D
(tak to celý byla ta láska)
Nooo, a když jsem jel potom domů, uplatnil jsem v buse studentskou slevu (bylo devět hodin večer). A šofér mi povídá: 'trochu pozdě na studenta, ne?!' Tak jsem se zeptal, co mu jako vadí na tom, že jedu v 21:00 domů, že tohle je studentskej život… A on na to: 'No jó, to jsou ti studenti…' Ať třeba táhne do prdele. Fakt mě nezajímá.
(a tohle nenávist...)
A teď jdu spát:) dobrou!!