minulostní reindeer

26. dubna 2012 v 16:40 | vm |  everyday life

Minulost

Minulost. Dlouho jsem přemýšlel, jak napsat druhej článek - první se mi moc nepovedl (http://bit.ly/JGRVbc), tak jsem si řekl, že zkusím napsat něco novýho - (snad) lepšího.
Protože jsem si vlastně nebyl jistej tím, jestli jsem si jistej správnou definicí, otevřel jsem si strašáka učitelů, profesorů a dalších učených - Wiki. První odstavec - cituji:
'Minulost je termín, který označuje soubor událostí, které již proběhly. Minulost není ohraničena ani z jedné strany: nemůžeme říci, kdy začala, protože nevíme, kdy vznikl čas; stejně tak se neustále posouvá její konec: chvíle, kdy jste dočetli tuto větu, je již minulostí.'(konec citace)
Musím říct, že ani teď z toho nejsem nijak moc moudrej. Nevím, jestli minulost se prolíná do současnosti tím, že se z ní můžeme, ačkoliv to není pravidlem, poučit - už v současnosti. A nebo je minulost soubor jen toho, co se stalo?
Co se týká onoho ponaučení - to už probíhá v současnosti, ačkoliv se stane minulostí, než bys řekl/a 'švec'.
Je výborný, jak během týhle pseudofilosofický úvahy (která ale neměla být pseudofilosofickou) dokážu zapomenout to, co jsem chtěl původně napsat. Ale bylo to něco ve smyslu toho, že pokud skutečnost, která proběhla a je už tak nějak 'uzavřena', je minulostí a nenavazuje do přítomnosti, pak tak nějak ztrácí smysl.
Z čehož mi vyplývá, že minulost se prolíná do současnosti (a zároveň i do budoucnosti, ale třetí 'dimenzi' už do toho tahat nechci), pak vlastně není pouhou minulostí a tím pádem taky 'tak nějak ztrácí smysl'.
Nicméně - tahle 'úvaha' je pro mne už minulostí. Pokud jste se tím nějak prokousali, tak mi, prosím, napište, co si o tom myslíte, protože já jsem z toho vážně reindeer.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 goodwill | Web | 26. dubna 2012 v 17:20 | Reagovat

Po tomhle týdnu nesnáším úvahy, zvlášť díky tomu, že ze slohovky o úvaze mám 1- :D Ale z té citace taky nejsem nějak moudrá. Nedá se říct, že by se to nějak vysvětlilo, spíš to někdo pořádně obkecal. Ta fotka!!:DDDD

2 angie-libi | Web | 27. dubna 2012 v 15:21 | Reagovat

Mě úvahy ani trošku nebaví :D ale mám z ní za 1 :)
krásnej článek :) ale ta fotka:'DDDDDDDDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama