Květen 2012

každodenní? šálek? čaje?

29. května 2012 v 23:57 | vm |  everyday life
Já čaj nepiju. To ale neznamená, že nekonzumuji obsah onoho šálku. Ovšem, co ten šálek skrývá?

Lahodný nápoj. Ale čaj to není!!
Každého rána, jako bych se napil z pomyslného šálku. A pokaždé je v šálku něco jiného. Obsah se vždy, ať už více nebo méně, mění. Ovšem stále je v něm něco, co zůstává. Ale i to se mění. Abychom si rozuměli - poslední dobou jsem se furt učil. Teď se to změnilo na to, že se vůbec neučím.  
Většinou jsem si před napsáním článku k tématu týdne nečetl žádný článek stejného zadání, abych neovlivnil svoje myšlenky. Tentokrát jsem to udělal obráceně. A, abych pravdu řekl, vůbec nemusím litovat. Přečetl jsem si článek o tom, že každé ráno můžeme pít čaj studený nebo teplý. Studený, že nás lépe probere, zatímco ten teplý nás zahřeje. No, člověk by nevěřil, co?! A je docela škoda, že články s podobně hlubokou myšlenkou, rozuměj - žádnou, se tak nějak stávají tím každodenním šálkem čaje, o kterém tu píšu.
A teď krátce k mému každodennímu šálku… Protože jsem úspěšně složil ústní části a didaktický testy maturitní zkoušky (nyní čekám na výsledky slohových prací z ČJ a NJ), mám teď docela dost volnýho času. Takže se koukám na filmy, seriály a tak… A právě dneska jsem si stáhnul nějakou tu Futuramu, ale abych se dostal k věci.. Už v době, kdy jsem se na maturitu učil, koukal jsem hodně na Útěk z vězení. Místo toho, abych se učil!!:D Úspěšně jsem to dokoukal (i ten závěrečnej film). A musím říct, že až dneska, kdy píšu tenhle článek a zadal jsem si do googlu 'everyday t-bags', došlo mi, co znamená přezdívky postavy Theodora Bagwella T-bag!! :D Sakra, občas mám vážně trochu dlouhý vedení. Ale co, viď? Hlavní je, že mi to všecko dojde. I když si občas dám načas..


maturitní 'večírek'

28. května 2012 v 16:49 | vm |  everyday life

Afterparty u mě doma.


Tak jsem se právě vrátil z dnešní pomaturitní akce. Původně to měl být asi maturitní večírek - ale na to, že byl domluvenej celej maturitní ročník, což jsou tři třídy, což znamená cca 90 lidí, a přišlo jich já nevim, tak 20…? víc než 30 asi né..


TO JE KURVAMÁLO!!


Ale tak aspoň jsem si tam prohodil pár slov i s těma, se kterýma jsem se nikdy moc nebavil. Ale prostě ta 'párty' nestála skoro za nic, takže spíš napíšu, co jsme dělali předtím..


Plány!


Vpoledne jsme se s rodičema vydali na vejlet na kolech, jeli jsme tady tak po okolí, docela trip, protože jsme třeba jeli polem, kde byla řepka olejná, ale nebyla tam žádná vyjetá cesta, takže jsme jeli a řepka nám mlátila do nohou, měli jsme jí asi skoro úplně všude, ale to nevím jistě:)).. každopádně, tady je jedna z fotek:)

Beforeparty

Pak jsem se vydal za kamarádem, že si půjdeme sednout do parku, koupíme nějakou flašku a pořádně se spravíme před vlastním večírkem. To se nám povedlo, pak jsme jeli za kamarádkou, která mi přivezla sešit, ze kterýho se budu učit na přijímačky na FSV UK. K předávce mělo dojít na Hlavním nádraží, kam jsme přišli, dva kluci šli za tou holkou s tím, že mě odvezli fízlové a já bych tam pak přišel, že už mě teda pustili. Jenže ona jim to neuvěřila, což je logický po všech piklích, co jsme s jedním z nich za těch šest let na většinu lidí ze třídy šili. A skoro vždycky to sežrali - to mi bude chybět:D.. Jeden kluk jel pak domů a my jsme se rozhodli, že se svezem vlakem s tou holkou, která ale jela daleko - my jen po Praze, protože jsme nechtěli platit. Já měl Opencard, kamarád ne. Takže jsme si slíbili, že nesmíme potkat průvodčí.. Hned při nástupu do vlaku jsme si zčekli, kde je průvodčí a šli jsme na druhou stranu vlaku. Jeli jsme z Hlaváku na Smíchov…


A když jsme vystupovali na Smícháči, viděl jsem průvodčí a zle jsem se na ní koukal, aby zastavila mě a kamarád mohl utéct.. No, zapůsobilo to, když jsem vystoupil, zavolala na nás, tak jsem se zastavil a začal jsem lovit Opencard, zatímco kamarád utíkal. Našel jsem jí a když jsem jí podal průvodčí, stál vedle mě ten kluk:D On se prostě vrátil (pozdějc mi říkal, že mu vůbec nedošlo, že se nemusí vracet - tady je nutno podotknout, že už jsme byli celkem dost opilí:))…), podal jí Opencard, kterou měl prošlou, ale naštěstí měl ještě necvaknutej lístek, takže ten mu roztrhla a mohli jsme jít dál. Pak jsme šli na tu party, která byla tak nějak nanic a pak jsem jel domů. (píšu v minulým čase, protože to dopisuju v pondělí odpoledne) :))

Maturita – ústní zkouška – profilová – ZEMĚPIS

26. května 2012 v 16:01 | vm |  everyday life

Maturita - ústní zkouška - profilová - ZEMĚPIS

'Tak, Viktore, pojďte si vytáhnout otázku..' Tuhle větu jsem si moc neoblíbil, když to tak řeknu.. a když jsem měl před zkouškou ze zeměpisu, docela jsem se bál toho, až jí zase uslyším. 'Tak, Viktore, pojďte si vytáhnout otázku..' Tak tím teda měla zkouška začít. Přišel jsem tam, sáhl jsem do sáčku s takovejma dřevěnejma kolečkama, na kterých byla čísla otázek. Ještě mi bylo popřáno štěstí: 'Hodně štěstí!'. 'Děkuju' a vytáhl jsem si číslo 5 - hydrosféra! 'uuuuuuuuf :D, takže eeeeasy!' Šel jsem na potítko a otevřel jsem atlas. Nejdřív jsem si napsal všechno, na co jsem si vzpomněl, pak jsem se podíval do toho atlasu (mimochodem, byl tam i takovej novej atlas světa, ve kterým jsou popsaný témata jako atmo-, hydro-, bio-, litosféra atd.). Takže na pohůdku. Když skončilo potítko, šel jsem k tabuli, kde byla mapa a začal jsem vyprávět o tom, co to ta hydrosféra je, co do ní spadá a tak. Pak jsem začal mluvit o oceánech a o pohybu vody v oceánech. Říkal jsem, že nad oceánem probíhá malý oběh vody (samozřejmě, že tam probíhá malý, protože velký probíhá mezi oceány a pevninou), ale pak jsem se opravil. Potom, že v oceánech jsou proudy - teplé a studené. A zkoušející se mě zeptal, čím jsou způsobeny, tak jsem říkal, že prouděním větrů. A on a ještě něčím? To jsem si v tu chvíli nemohl vzpomenout. A když jsem se na něj podíval, všiml, jsem si, že prstem naznačuje otáčení zeměkoule:D (naštěstí stál taky u tý mapy a zády ke komisi:D). Pak jsem zase chvíli mluvil a pak jsem se dostal k ledovcům. Najednou mě přerušil zkoušející a zeptal se mě: 'Kde vůbec vznikají ledovce?' A v tu chvíli jsem měl úplný zatmění mysli: 'No, za polárním kruhem..?' Takže se mě zeptal: 'Jenom?' 'No, myslím, že jó..', pak se do toho vložila přísedící: 'Viktore, může vzniknout ledovec i na rovníku? 'NEEEE!!!' a když jsem to řekl, došlo mi to..'Jo, vlastně jooooo!! Tam nahoře, v horách!!' :D a ten zkoušející mi teda chtěl pomoct: 'No, existuje přece taková hranice, kde na jedný straně srážky padají v podobě deště a na druhý straně v podobě sněhu.. jak se říká týhle hranici?' A pak mi proběhlo hlavou: 'No, mezi dvěma rozvodími je rozvodnice, tak že by to byla sněžnice?':D ale pak jsem si konečně vzpomněl: 'No jóóó!! Sněžná čára!' a pak se ozvalo: 'Tak, Viktore, už musíme končit, tak děkujeme.' 'No, já taky, nashledanoooooooou!' Možná to tady nevyzní tak absurdně, ale ta zkouška byla docela vtipná. Ale hlavně, že tam měli všichni dobrou náladu, usmívali se a pomáhali mi. I ti, od kterých bych to nečekal!! A teď se furt jenom válím doma a užívám si volno!! chachááá! (i když.. kdo né, když je víkend, co?)

Krásný, dlouhý, šílený léto!

26. května 2012 v 0:47 | vm |  everyday life

Krásný, dlouhý, šílený léto!

Konečně to mám teda definitivně za sebou. Už docela dlouho jsem nepsal nějakej smysluplnější článek. Takže Vám tady ve zkratce napíšu, co se dělo a pak už zase budu pokračovat v tom starým rytmu, na kterej jsme byli všichni v poslední době zvyklí.
Maturita se blíží.
Nervy, učení, učení, učení, nervy, učení, učení, nervy, učení, nervy,učení..
Nemoc - maturita se odkládá.
Jsou mi předepsány antibiotika, ústní zkoušky maturit se odkládají. Tady musím poděkovat škole, že mi dokázali dát náhradní termín. Trochu jsem se bál, že budu muset čekat do září..
Nemoc utichá, maturita za dveřmi.
Bohužel se stalo to, čeho jsem se bál. Jako první zkoušku budu mít státní zkoušku z češtiny. Bál jsem se naší profesorky a toho, že tu zkoušku možná nedám. Vytáhl jsem si Reportáž psanou na oprátce od Fučíka. JEDINOU, KTEROU JSEM NEČETL!! (přečetl jsem si asi 16 stran..) A z 9 bodů jsem dostal 5, přičemž minimum pro úspěšné složení jsou body 4. Ale hodnocení dost neobjektivní, když někdo, kdo neví o Malým princovi skoro nic a bodů dostane 8. Ale co, hlavně, že to mám!!
Pak přichází na řadu angličtina (profilová). Vytáhl jsem si otázku, na kterou jsem úplně zapomněl. Ani jednou jsem se jí neučil.. Téma 'Health care + seeing a doctor' :D Takže s konečnou trojkou, jakž takž spokojenost…
Pak jsem měl dva dny volno a následovala profilová zkouška ze zemáku. Z tý jsem měl docela strach, kterej ale rychle opadl, když jsem si vytáhl hydrosféru! A protože ta zkouška byla celkově docela vtipná, ale nynější článek je asi tak dlouhej, že mám v hlavě tip na 3-4 lidi, kteří to přečtou (jména psát nebudu, ale mám 4 konkrétní tipy), tak to napíšu jako samostatnej článek někdy v sobotu (sakra, to už je dneska??) odpoledne nebo večer. A jako poslední byla profilová zkouška z NJ, což jsem bral jen jako takovej přátelskej pokec, protože tam jsem věděl, že když mi sedne téma, tak budu mít jedničku, a když budu mít téma blbý, tak to bude dvojka. Téma bylo blbý, bohužel..:D

Yahooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo!!!

25. května 2012 v 1:02 | vm
Yahooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo!!!
Ich bin ein Meister! Jsem mistr! I'm a master! A to vše je jen pohá špička ledovce!!
Dneska jsem úspěšně složil dvě poslední ústní zkoušky dospělosti! Jsem prostě borec!:D

Teď jsem hodně opilej, takže mi promiňte moje debilní vyjadřovací prostředky.
Každopádně jsem tím nadšenej!
Promiňte, že jsem sem asi 158 000 000 ()nic nenapsal. Jenže já jsem se vážně soustředil jak hovado na to, abych tu maturitu dal:D… a když už jsem měl po prvních ústních, nechtěl jsem sem psát, protože jsem se tak trochu bál, že bych to mohl zakřiknout, co se těch ostatních zkoušek týká..
Ale teď už můžu jen doufat, že jsem zvládl i ty slohy. Ale i kdyby ne, tak slohy psát v září by nebyl problém, protože bych se hlavně nemusel učit na ústní. JOOOOO!!:D
A teď si jdu lehnout!

Dobrou noc!


komu se tohle může stát?

17. května 2012 v 23:35 | vm |  everyday life

komu se tohle může stát?

to nechceš. maturita jede v plným proudu. jediný, co jede v plným proudu u mě, jsou antibiotika (oddechli jste si, že? že jste se báli, co jede v plným proudu? čuňata!) nicméně - stručně Vám napíšu moje výsledky z didaktickejch testů.
čj - základní…94%
nj - základní…92%
jó, asi se ptáte, proč mám nižší. a nebo se neptáte a je Vám to jedno. pokud se teda neptáte a je Vám to jedno, tak vězte, že mně je to taky jedno a stejně to sem napíšu. pokud Vás to nezajímá, tak můžete jít pryč - to je vaše volba. pokud je Vám jedno, že to sem píšu, tak si to přečtěte, protože Vám evidentně nevadí, že to sem píšu a neodcházíte. prostě proto, abych se na to nemusel připravovat, zvlášť, když je to taková komedie ta státní maturita. horší bude ta školní část. ale už, abych to měl taky za sebou. stejně jednou, až se budu ucházet o práci, budu mít doufám diplom vyšší hodnoty, než maturitu, takže by mi potencionální zaměstnavatel nemusel vyčítat, že mám jen nižší.
mimochodem, koukali jste dneska na hokej? klukům jsem nevěřil, ale teď věřím ve finále, protože Slováky prostě porazíme!!:))

Tento článek nadpis nemá!

12. května 2012 v 23:07 | vm |  everyday life

Tento článek nadpis nemá!

jasně, že má! nadpis je 'Tento článek nadpis nemá!' takže si vyberte. ale vlastně nemáte z čeho, sorry! hahaha… né, pardon.
Je nádhernej večer, tak začínám psát
a víno mi dodalo sil…
(Daniel Landa - Pozdrav z fronty)
dneska ráno jsem se vzbudil a učil jsem se. a protože u nás přes noc byla babička, tak jsem jí odvezl a potom jsme ještě jeli s rodičema na nákup. když jsme se vrátili, přežral jsem se kroket a smažáku (to už bylo 'popoledne' - pozor! To ještě není odpoledne:)..). no, potom jsem se ještě učil..
pak už byl čas na to, abych vyrazil do Edenu na poslední zápas letošní sezony, před kterým jsme se ještě posilnili vínem, proto taky ten úryvek z Landovy písničky:). hráli jsme s klokanem, ale o tom moc psát nechci. spíš to píšu jako takovej úvod k pár fotkám, který jsou níž..prostě byla pyrotechnika. a bylo jí tolik, že když jsem jednu chvíli měl zavřený oči a pak jsem je otevřel, viděl jsem úplně stejně jako s těma zavřenejma. tyhle fotky jsou dělaný o něco později, kdy už se dým trochu rozplynul a dalo se tudíž aspoň trochu dýchat.. předtím to fakt nešlo. ani se šálou přes pusu a oči..

no.. a teď se jdu zase učit, tak zatím!:D


origaminalita (článek nepojednává o origami!!)

12. května 2012 v 1:30 | vm |  beliefes of the street

suboriginalita?!

Ne! Tenhle článek vůbec nebude o origami. Fakt ne. A to ze dvou důvodů: Zaprvé, nezajímám se o origami. Zadruhé, o origami se vůbec nezajímám. Je mi líto, že zklamu přívržence manuálně šíleně náročných prací, nicméně ani oni by nemuseli ihned hledat křížek. Ale kdyby přece jen - je vpravo nahoře:).
A teď k origaminalitě. Originalita = jedinečnost. Aby byl člověk skutečně orginální, měl by svou jedinečnost seskládat z různých částí. Nazvěme je suboriginalitami. Rozumíte mi? Myšlenka je jednoduchá, ale při předchozí větě jsem se tak zamotal do psaní slova 'suboriginalitami', že jsem totálně ztratil pojetí o tom, jestli je článek přehledný. Snad!
Proč suboriginality? Protože dneska se skoro každý snaží být originální. Tudíž se tak nějak ztrácejí originály, neboť každý chce být originální, ale pokud máte určitý životní cíl, respektive směr, jste jím ovlivněni. Tím se jaksi zužují meze originality. Proto originalita skupiny lidí vyznávající stejné životní cíle (s čímž sice nemusí, ale převážně souvisí životní styl), poněkud upadá. Lidé dané skupiny se snaží být originální, ale protože ony skupiny nebývají malé, originalita se ztrácí (mnoho lidí se snaží být jiní než ostatní, ale právě proto, že jich je tolik, nezbývá moc možností, jak se jiným stát)…
A kurva! Právě jsem se do toho zamotal tak, že ani nevím, jak z toho pryč. Radši to tu ukončím a nechám Vás, abyste vyjádřili svůj názor. :D
P.S. jediný, co je na tomhle článku originální, je to, že je úplně na hovno, ačkoliv původní myšlenka byla, alespoň myslím, celkem hluboká. a ještě taky slovo suboriginalita. zkuste si ho zadat do googlu a uvidíte proč! pokud se Vám nechce, tady je odkaz: http://bit.ly/KWlymh
Napište mi svůj názor na originalitu a i na článek (margo, beru i tvrdou kritiku, protože myslím, že 'článek', co jsem vytvořil, k ní jednoznačně vyzývá:D..)

people hate me. so why couldn't I hate them too?**

10. května 2012 v 13:36 | vm |  beliefes of the street

red pink socks

Ahoj, mám tady takovou hloupou příhodu ze dneška. Nevím, jestli Vám to přijde stejně hloupý jako mně, ale snad jo:D..
Jel jsem dneska po poledni za Péťou. Než jsem vyrazil, tak jsem se osprchoval a šel jsem k sobě do pokoje. Otevřel jsem skříň s oblečením a vybíral jsem si tričko a ponožky. A protože jsem si vzal šedivý tričko, modrý kalhoty a měl jsem nachystaný šedivý boty, tak jsem se koukal, jestli tam nemám modrý ponožky. Ale nebyly tam. 'Tak jaký si kurva vezmu ponožky?!':D No a pak jsem je tam uviděl - svoje oblíbený růžový. Taková sytě růžová. Asi takhle.
No a když jsem jel tramvají ke škole, sednul jsem si před dvě takový starší paní. 'Podívej na to. On má růžový ponožky. Ta dnešní mládež už vážně neví, jak na sebe upozornit,' říkala ta jedna. Tak jsem se v usmál a v duchu jsem si říkal: 'Né, madam, proto je fakt nenosím..'
Když jsem pak čekal před školou, vyšli nějací primáni nebo něco takovýho a jenom jsem slyšel 'blablabalabla.. RŮŽOVÝ PONOŽKY! To je fakt divný!' A pak nějaká holka říkala: 'No a co?' Přesně - NO A CO?!
Fakt mi to nevadí, že si o mně nějakej primán myslí, že jsem divnej. Kvůli tomu, že mám růžový ponožky!
Nejspíš by mě za to měli zavřít. Je to pohoršující jako pohlavní styk dvou feťáckejch bezdomovců na Staroměstském náměstí. A ještě mnohem víc!:D
Prostě nechápu, co je lidem na tom, jaký nosím ponožky? Já se jim taky nesměju za to, že nosí slipy (to slovo je fakt šílený!!:D)

edit: psal jsem to včéra večer, ale kvůli problémům s wifi jsem to sem dal až dneska:))

Už nikdy ‚tak určitě!‘

8. května 2012 v 0:24 | vm |  everyday life

Už nikdy 'tak určitě!'

Montag - das Abitur
Takže - dneska jsem psal státní maturitu z nj. Didaktickej test mi přišel dost na pohůdku. A písmená práce bude záležet na tom 'opraváři', co si k tomu sedne. Každopádně mám z toho dobrej pocit, jako z tý češtiny. Ale zase zpátky k němčině. Měli jsme psát článek na téma 'moje hobby' (představit, napsat nějakou příhodu pojící se s oním koníčkem, a nedoporučit/doporučit ostatním) do časopisu. 120-150 slov. Vzhledem k úrovni, na jaký se učí nj u nás na škole, tak jsem měl problém s tím, že jsem se nevešel do rozsahu, protože kdybych to napsal kratší, tak by to nebylo precizní:D.. A ten samej problém jsem měl i u druhý části písemný práce, kdy jsme měli reagovat na nějakej inzerát nabízející jazykové kurzy.

pondělní (od)poledne s Pett*
Před písemnou prací jsem strávil několik přestávek s Péťou a chtěl bych napsat hlavně o jedný, při který se mi přihodila příhoda (geniální slovní spojení!), která mě inspirovala k tomu VELKÝMU nadpisu. Péťa měla tělocvik, tak jsem jí doprovodil ke skříňkám, kde si vzala věci a já jsem jí vzal velkou tašku. Ona ale říkala, že si jí vezme sama. To jsem jí (samozřejmě) nedovolil:D. U těch skříněk byl ještě jeden podivín, který když to viděl (jak jsem odcházel s tou taškou), tak -mimochodem až, když jsme byli za rohem zavolal 'Čórka!!'. Oni mě u Péti ve třídě totiž ti kluci asi nemají moc (spíš vůbec:D) rádi. Ale že by mi to nějak vadilo? To se říct nedá. No, ale potom, co to zavolal, tak jsem mu odpověděl: 'hmmmmmmm!!' a on mi na to 'odpověděl': 'tak určitěěě!'
Hele, to jsem jedinej, komu už 'hláška' TAK URČITĚ nepřijde vtipná? Bylo to vtipný vloni, po MS v hokeji. Ale potom, co to začali říkat všichni, už je to dost voser. To si ti lidi myslí, že se stanou tak populárními, jako to známé video (viz níže)??? Ne, kurva, nestanou!