Muzejní noc 2O12

10. června 2012 v 22:40 | vm |  photostore:)

Muzejní noc 2O12


V posledních letech mám docela solidní účast týhle akce. Né, že bych normálně do muzeí nechodil.. ale vždycky si Muzejní nocí prostě spravím roční průměr:D.. i když musím říct, že hlavním lákadlem pro mě nejsou muzea, tam prostě můžu zajít kdykoliv, ale ta noční atmosféra.. tu miluju! A když je ještě umocněná kulutrním zážitkem - proč ne?:)
Tentokrát jsem byl domluvenej s Péťou, takže to nemohlo jinak, než že to bude zážitek, na kterej budu ještě dlouho vzpomínat:). Kolem sedmý hodiny jsem dorazil k Pétě a po chvíli jsme už teda mohli vyrazit. Pořádně jsme nevěděli, kam vyrazit, ale nakonec jsme se rozhodli pro Botanickou zahradu v Tróji. Bohužel, cestou tam nám maminka 'překazila' plán, když mi zavolala, že prej jsou tam fronty jako prase. Takže jsme změnili názor a vyrazili jsme do DOXu.. Ten byl ale zavřenej. Takže jsme to zase otočili a stavili jsme se v pražském Lapidáriu. Sochy, modely soch a podobně. Bylo to docela zajímavý - zvlášť balet, kterej tam předváděly tři holky v plastovejch sukních:D (bylo to fakt podivný..)
Potom jsme se vydali do Národní galerie ve Veletržním paláci. Tam jsem byl i vloni a musím říct, že letos se mi to líbilo mnohem víc. Taky aby ne, když jsem tam byl s Péťou, že?:) Tam jsme chodili asi 93864 hodin a pak jsme ještě chtěli stihnout Národní technické muzeum, ale neměli jsme moc času. A to jsem se chtěl cestou ještě stavit v nějaký restauraci na jídlo, jenže jsme nenašli žádnej slušnej podnik, kde by měli dobrý jídlo, takže jsme došli až na Letnou, kde jsme zadním vchodem vešli do muzea, který se mi zdálo nějak předělaný oproti tomu, jak jsem si ho pamatoval. No.. byli jsme tam asi 10 minut a když jsme vylezli ven, zjistili jsme, že jsme o barák vedle - v Národním zemědělským muzeu! A já jsem si říkal, proč je v technickým muzeu jeden sál plnej přírody (víc jsme jich nenavštívili).

Pak už jsme se vydali na tramvaj, abychom následně stihli poslední autobus k Pétě. Chtěl jsem jí doprovodit až domů, abych věděl, že se jí cestou nic nestane. U Péti doma jsme se pak najedli, napili a lehli jsme si. Samozřejmě, že jsem usnul a ráno jsem teda přijel nějak v půl osmý. Pozdějc jsme přijet ani už nemohl, protože jsem jel domů károu a tu sestra zase hned ráno potřebovala…

Chtěl jsem ten článek napsat vtipně, ale bohužel.. už takhle je toho moc. Teď jdu napsat něco o tý nějaký knížce, jak jsem slíbil:)

(fotky nejsou přidány v pořadí, v jakém byly pořízeny.. jsou jen chaoticky zpřeházeny...)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 goodwill | Web | 10. června 2012 v 23:20 | Reagovat

Tak to abych si naplánovala do budoucna cestu do Prahy (vlastně, už je naplánované mám..) - vím, že budu znít jako naprostý idiot, ale kde nebo co je na poslední fotce, já takový ne-znalec. Ale to červený auto je parádní :)

2 Tez | Web | 17. července 2012 v 16:04 | Reagovat

úžasný fotky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama