Červenec 2012

stop the time!; cancel the weather!; like bike!

29. července 2012 v 20:37 | vm |  everyday life

Helloooooooo!


Stop the time!!


Ježiš, já už jsem tak starej!!:D Ještě před pár rokama jsem nebyl. Jenže ty už jsou za mnou a už jsem!

Né, popravdě - nemyslím si to. Možná jsem to napsal jen kvůli tomu, aby Vám jako došlo, že mám narozky a abyste mi pogratulovali, protože to mám rád. Ne, proto jsem to nenapsal! Napsal jsem to jen proto, že je vtipný, jak mě každej rok napadne, jestli přecejen nejsem už trochu starej. Ale že opravdu jsem, bych si mohl říct snad jen, kdybych se neměl rád…:D

Cancel the weather!


Bylo by fajn, kdyby se zrušilo počasí… Teda, to je kravina!:D

*Bylo by fajn, kdyby se zrušily změny počasí. Ideální by bylo tak cca 23°C, sluníčko by občas zalezlo pod mraky tak, aby pořád jen neosvětlovalo naši Zemi přímo. No, ale to jsou změny počasí. Takže celej tenhle odstavec, jako by nebyl!!! (Nebudu ho mazat, ať máte šanci pozorovat moje 'myšlenkový' pochody. Tohle konkrétně byl spíš pochod sraček. Ale zdaleka né všechny moje myšlenky jsou sračky! To si nemyslete! Jen prostě občas něco nevyjde:D…)


like your bike! it needs it...


Poslední dny, jak jsem už psal, jsme trávili s rodinkou na kolech, od tý doby, co jezdím na tý krasavici ( http://bit.ly/NPfArH ), baví mě to ještě víc než dřív! Přemejšlím nad tím, že bych třeba jezdil na kole i do školy, jenže zase na druhou stranu.. asi je pohodlnější jezdit do školy normálně (autem nebo MHDčkem) a na kole si pak vyrazit někam do lesa, na hory a podobně, kde mě nebudou srát auta a tak. A taky mě napadlo, že bych si našetřil na skútra.. na nějakou tu Vespu, na který bych pak fakt do školy jezdil… Přecejen - taková Vespa - s tou bych to do školy zvládal rychleji než sockou… Uvidím, jak to dopadne.

Dneska, 29.7. jsem po dlouhý době spadnul:D Ale bylo to vtipný - padal jsem fakt dlouho… jeli jsme totiž po nějaký cestě, kde jsem si myslel, že jsem nedávno šel se psem, tak jsem se rozhlížel, jestli je to fakt ono - a v tý silnici byly starý koleje, po kterejch asi jezdily do přístavu (bylo to u vody) vlaky. A já, jak ještě nejsem 100% zvyklej na to nový kolo, jsem si nějak nevšiml, že se mi smýklo a prostě nevyjelo ven z tý koleje… nakonec jsem to neustál, kolo jsem trošku odhodil dopředu, aby mi nespadlo na nohu a svezl jsem se pár metrů (spíš tak centimetrů) po rameni, který mám tak trochu odřený. Ale jsem rád, že jsem si ten pád odbyl takhle na rovině, na silnici a né někde v lese, kde jezdím nejraději… Takže teď jsme s tou krasavicí plně seznámeni, už jsme zažili asi všechno, co jde a už nemusíme mít žádný ostychy:D

prosiiiiim!!

26. července 2012 v 0:35 | vm |  style
Ahoj, obracím se na Vás s důležitou prosbou.
Vlastně jich mám více. Ale nebojte, nejde o nic 'velkýho'.
Půjdu rychle k věci, abyste se nemuseli prokousávat zbytečnými řečmi:)
Takže zaprvé - hledám nějakej buď internetovej nebo klíďo píďo kamennej obchod, ve kterým bych si mohl koupit obyčejný námořnický tričko (úzký modro-bílý prhy) bez límečku (takový to, jako kdyby bylo jen vystřižený, aby tam nebyly lemy, nebo jak se tomu nadává). Hledal jsem teď chvíli na googlu, ale nemůžu nijak moc narazit na nějaký, který by se mi vyloženě líbilo.
A zadruhé - hledám nějakej buď kamennej nebo klíďo píďo internetovej obchod, ve kterým bych si mohl koupit nějakou neobyčejnu, stylovou tašku na notebook… Ne takovou tu obyčejnou černou ošklivou pro kravaťáky. Nejlíp nějakou retro nebo tak něco. Prostě swag:)
Já vím, asi si teď říkáte, že proč ten blbeček prostě nehledal na googlu. Jenže já upřednostňuju osobní doporučení před tím, kdo si kolik zaplatí, aby byl v googlu co nejvýš… Takže pokud byste měli nějaký nápady, tak bych Vám byl vděčen, zavázán a tak dále a tak dále…
Díky, Veeeeeem

ať nežije MC’s!

24. července 2012 v 23:59 | vm |  everyday life

ať nežije MC's!

Dneska bych Vám chtěl napsat svojí příhodu z jednoho z nejrozšířenějších fastfoodů u nás. Vlastně možná nejrozšířenějšího. A KFC ani BK to není…
Stala se mi před pár dny. Měl jsem osmdesátikorunovou stravenku a asi 45 minut času, pak jsem jel za Pett. Tak jsem si řekl, že si sednu do MC's a dám si střední colu bez ledu a něco k tomu. Ale co? Zvlášť, jestli mi nebudou chtít vrátit:D..
U pokladny jsem stál asi 5 minut, furt jsem přemýšlel a hledal jsem takovej ten ceník, kde mají vypsanou celou nabídku a on nikde! Vyloženě mě sere, když ho tam nemají! A když jsem pořád nevěděl, co si dám, rozhodl jsem se podniknout něco šíleného! Něco, co by si skoro nikdo netroufl! Půjdu k pokladně, aniž bych věděl, co si dám! To pak máte takovej adrenalin, že by to jen málokdo přežil! Sami to raději nezkoušejte:))
Co následovalo přináším v přepisu rozhovoru.
slečna za pokladnou: Dobrý den, co si dáte?
mladík před pokladnou/já: Jednu střední colu, prosím! Bez ledu… (vyndavá stravenku a pokládá ji před pokladní jako by šlo o milionovou dolarovku)
slečna za pokladnou: Ale my na stravenky vracíme jen do deseti korun.
mladík před pokladnou/já: Aha, tak já si dám ještě něco k tomu…
slečna za pokladnou: A co to bude?
mladík před pokladnou/já: Já nevím, tak co máte v té ceně? Něco, co byste mi doporučila..?:)
slečna za pokladnou: Já nevím, co by Vám mohlo chutnat.
mladík před pokladnou/já: A co byste si dala Vy?
slečna za pokladnou: To já nevím takhle..
mladík před pokladnou/já: Tak mi něco doporučte, prosim!
slečna za pokladnou: Tak třeba… dva cheese?
mladík před pokladnou/já: No, to mě taky napadlo… Já myslel, že mi doporučíte něco originálního.
slečna za pokladnou: Když já nevím co…
mladík před pokladnou/já: No, tak mi dejte ty dva cheese, ať už nezdržuju.
slečna za pokladnou: A dáte si to tady nebo s sebou?
mladík před pokladnou/já: Tady, děkuju
slečna za pokladnou: Tady to máte.
mladík před pokladnou/já: Díky, nashle!
Takže tímto bych chtěl té slečně poděkovat za vážně originální doporučení. Pane bože, copak vážně nemohla doporučit cokoliv jiného? Třeba 15 kečupů nebo čtyři vstupenky na záchod nebo já nevím, cokoliv jiného, jen ne dva cheese?!:D To bych chtěl asi moc, co?:))

bike holiday

24. července 2012 v 0:50 | vm |  photostore:)

Hello!

Máme prázdniny, čas společných dovolených:)
A my máme právě jednu takovou s rodiči. Už jsem tu určitě psal o tom novém kole, co jsem dostal od rodičů..
No a tak konečně mám pořádnou příležitost, abych na něm řádně pojezdil:)
Poprvé jsme vyjeli v sobotu, ujeli jsme asi 60km. Tak na pohůdku, nechceme to nijak hrotit, protože před sebou máme pořád ještě týden na cestách:)
(chleba s masíčkem)

Pak jsme jeli v neděli, to jsme ale ujeli jen něco málo přes dvacet, protože odpoledne k nám přijela babička, takže jsme chtěli být včas doma..
(Vltava - Štváňa)

No a včera (v pondělí), jsme ujeli taky něco kolem dvaceti (teda já), protože jsem pak jel za Pett, neboť mi už ráno odjíždí do Chorvatska, takže jsme se ještě chtěli vidět
(Jirka Korn corn)

Dneska už to ale nebude taková flákárna, pojedeme dál. Pojedeme někam na pískovny, abychom se tam i vykoupali. Ostatně, koupali jsme se už včera, ale né nějak moc. Vlastně rodče se sestrou se pak asi koupali pořádně, protože jeli deset km k vodě, tam byli asi 3 hodiny a pak zase zpátky:)
(krasavice)

Tak a já jdu spát, ať jsem ráno fit:)

'článek'

23. července 2012 v 23:41 | vm |  beliefes of the street

Ahoj,

tak snad už všechno dobrý a já už zase budu psát a dávat fotky a tak!:)
Dneska bude ten článek hodně dlouhej, takže - ač to nemám rád - rozdělím ho..
Takže zaprvé - ten problém je už snad za mnou (ťuk, ťuk, ťuk..). Ale těch pár dnů bylo šílenejch… Nezlobte se, nebudu tu psát, o co konkrétně šlo, jen prostě to, že to se mnou fakt zamávalo.
Takže zadruhé - doufám, že teď už konečně budu mít čas a pomyšlení na to, abych sem přidával fotky, zážitky, myšlenky a všechny ty blbosti, kterýma se musíte vždycky protrápit. Ale věřím, že během toho trápení se i zasmějete nebo si řeknete třeba: "Jo, tohle je zajímavý.."
Takže zatřetí - ten 'článek' vůbec není dlouhej, takže původní plán rozdělit ho padá. A já jdu napsat nějakej samostatnej s fotkama:D

proč..?

19. července 2012 v 3:53 | vm |  everyday life
Pokaždý, ale úplně pokaždý, když se mi Svět zdá krásnej a bezproblémovej, přijde něco, co můj pohled na něj okamžitě zase změní. I když to může být jen dočasné. Ale taky ne…
Vůbec není příjemný, když víte, že s tou věcí nemůžete udělat snad nic. Je to jako čekání na zprávu od doktora, který Vám má sdělit, jestli Vám zbývá málo času nebo jestli šlo jen o 'planý poplach'…
A ještě horší je, když nejde o Vás, ale o někoho jiného…
A proto, tentokrát z hodně vážných osobních důvodů, oznamuju, že sem chvíli asi nebudu psát. Nemám na to teď ani pomyšlení…

-opti- pesimismus.

17. července 2012 v 15:49 | vm |  beliefes of the street
optipesimismus.
Dneska už se moc nenosí, co? A proč by taky jo? dneska jde všude jenom o peníze. No a tento fenomén se nám nejvíce projevuje v médiích. Dneska je to všude samá katastrofa, samej skandál. Proč? Protože lidi tohle chtěj! Lidi si chtějí číst o neštěstích týkajících se ostatních. Proč ne, když se to netýká jich?
Bohužel, tím, že média jdou po prachách (ale kdo dneska nejde..?), jsou plná neštěstí, tragédií a pesimistickejch prognóz. Samej konec světa, samej mrtvej, samej tunel (je trochu nešťastný zařadit tunely k úmrtím, ale v těch médiích to tak taky je)... Je tohle opravdu to, co chceme číst? A kdy dospějeme k tomu, abychom si taky přečetli něco pozitivního, optimistického? Jasně, sem tam najdeme i pozitivní věci, ale vskutku jich není mnoho. V poslední době je trendem srovnávat situaci ČR se situací na západě. Takže si řekněme, že tam je to podobný... Třeba v Německu. No jó, ale kdy dojde k tomu, že si lidi budou chtít číst optimistický zprávy? Asi nikdy. V tomhle teda optimista nejsem. I když bych rád. Ale prostě to nejde.
(článek se týká především větší části obyvatelstva - nižší vzdělání, horší finanční situace… z toho taky plyne větší závist a škodolibost)

ahoooooj

16. července 2012 v 23:23 | vm |  everyday life
ahoj.
sakra, nevím, co mě to napadalo. jasně, že to tu nechci zahodit! ani kdyby to tu nikdo nečetl! já jsem přece egoista, navíc tak trochu sebestřednej! a namyšlenej. takže se nebojím tady veřejně přiznat, že se svýma článkama bavím sám sebe. takže kdyby nikoho jiného, tak sebe jo. a to psaní mi chybělo!
(nejsem egoista, navíc tak trochu sebestřednej a namyšlenej, když se jedná o něco spojenýho s Pett! ona je pro mě nejdůležitější, a když jde o ní, jde můj egocentrismus stranou! to jen abyste si nemysleli, že jsem nějakej idiot.)
jinak děkuju Couturiere.a Gabink4 za to, že mi tady vyjádřily podporu. zároveň se teda omlouvám za to, že jsem nebyl zrovna moc aktivní. To by se mělo zlepšit. Navíc, když jsou teď ty prázdniny. Ani už nevím, jestli jsem sem psal, že od září bych se teda měl stát oficiálně studentem oboru Mezinárodní teritoriální studia na FSV UK v Praze. Jsem hrozně rád. Hlavně jsem rád, že jsem dokázal, že i když moje známky na gymplu stály za hovno, tak že nejsem žádnej blbec, ale že jsem byl prostě línej, abych se učil na předměty, který mi nikdy nic neříkaly (matiky, fyzika, chemie…).
Možná jsem tady už taky psal, že Péťa byla na straaaašně dlouho (16 dnů) na táboře, takže ani nemusím psát, jak mi mocmocmocmocmoc chyběla. No a dneska jsme po tý dlouhatánský době byli spolu - bombasáda! Jsem šťastnej jako blázen:)
Taky nevím, jestli jsem psal, že jsem od rodičů dostal k maturitě naprosto bombastický kolo! Vážně nádherný! A tak jsem si na něj dneska chtěl koupit bezdrátovej tachometr. V jednom pražským 'renomovaným bazaru' (ul. Nekázanka) ho měli za 490,-, ačkoliv jeho normální maloobchodní cena je cca 750,-… Tak jsem tam šel, že se na něj podívám. Vešel jsem dovnitř a co nevidím…přichází dva cikáni: 'tady máš tyhle sračky' (podává náplně Dolce gusto... 'to máme z Tesca, včera koupený'.
Jasně, kluci.. určitě koupený. No, když jsem viděl, co to bylo za feťáky (ještě ke všemu cikáni), tak jsem si řekl, že se ještě rychle podívám na ten tachometr a rychle pryč. Samozřejmě - obal byl načatej, tak jsem s díky odmítnul a mazal jsem pryč - za Pett!!

tak jak dál..?

14. července 2012 v 1:24 | vm |  everyday life
Jak jste si všimli, docela jsem se odmlčel. A jestli jste si nevšimli, pak vězte, že… vždyť už to víte:)) Ale pro ty, kterým by to třeba nedošlo, tak znova. A jestli jste si nevšimli, pak vězte, že jsem se docela odmlčel.
Možná se ptáte proč. Nebo Vás to třeba jen tak někdy napadlo. Asi si to maluju moc růžově, nejspíš to nikoho z Vás ani nenapadlo, nikomu to nevadilo - jediný člověk, co se mi ozval, je Couturiere. Takže tímto Ti, Coutriere, děkuji!:)). A zároveň Ti gratuluji, že jsi jediná, koho to tu zajímá:D
Jak víš, že je úžasná?:) Ale je to pravda! Je nejúžasnější na celým Světě:) Držím se jí, samozřejmě:))… Zítra se mi po čtrnácti dnech vrací, takže asi ani nemusím psát, jak mocmocmocmocmocmoc se těším:) Zase jsem napsal, že něco nemusím psát a vzápětí jsem to hned napsal. To je takovej můj, krásnej, zlozvyk:D
Jinak, co bych tak napsal, že je u mě nového? Asi nějak nicmoc… Snad jen, že pořád přemýšlím, jestli má cenu, abych sem ještě něco psal.. Nemyslím v tomhle článku, ale myslím tak obecně..